Ustalara Saygı Toplantısı – Hıfzı Topuz

Ustalara Saygı Toplantısı – Hıfzı Topuz

Basın ve edebiyatın 90 yaşındaki delikanlısına saygı

Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2014 Salı

“Ustalara Saygı” toplantılarının 25 Şubat’taki konuğu Hıfzı Topuz oldu

   
Basın ve edebiyatın 90 yaşındaki delikanlısına saygı    


Beşiktaş Belediyesi’nin sekiz sezondur düzenlediği “Ustalara Saygı” toplantıları, 25 Şubat Pazartesi akşamı, basın ve edebiyatımızın çınarlarından Hıfzı Topuz için gerçekleştirildi. Nâzım Hikmet Vakfı’nın katkılarıyla Faruk Şüyün tarafından hazırlanan etkinlik, saat 20.00’den itibaren Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Tuna Egemen’in üstlendiği etkinlikte, 1947’de girdiği basın camiasına çeşitli unvanlarla yıllarca hizmet veren, yurtdışında yaptığı çalışmalarla ülkemizin Batı’ya dönük yüzlerinden biri olan, son dönemlerde ürettiği kitaplarla da edebiyatseverlerin beğenisini toplayan Hıfzı Topuz’u dostları seyircilere yakından tanıttı.

Hıfzı Topuz için hazırlanan “Ustalara Saygı” toplantısına; Aysel Aziz, Dilek Özkan, Doğan Cüceloğlu, Erdoğan Teziç, Hayrettin Karaca, İlhan Gülek, Kıymet Coşkun, Meltem Sarıyer, Mustafa Mutlu, Leman Erdemli, Nâzım Alpman, Necati Zincirkıran, Neslihan Yargıcı, Oktay Ekinci, Öner Yağcı, Suat Arıkan ve Üstün Akmen konuşmacı olarak katıldılar.

Karabey Aydoğan’ın ustanın sevdiği Nâzım Hikmet şiirlerini ve Ruhi Su türkülerini sazıyla yorumladığı gecede, Nâzım Alpman’ın hazırladığı Hıfzı Topuz belgeselinden de bir bölüm seyircilere sunuldu.

“Ustalara Saygı” toplantıları, 4 Mart’ta geleneksel Dünya Kadınlar Günü etkinliği “Çağdaş Kibeleler” ile devam edecek.

 


Yeni Duyurular