Abide-i Aşk - Kuvay-ı Milliye Kadınları 2015, Tiyatro Oyunu - Ücretsiz

Abide-i Aşk - Kuvay-ı Milliye Kadınları 2015, Tiyatro Oyunu - Ücretsiz

Akatlar Kültür Merkezi

Etkinlik Tarihi: 24 Nisan 2015 Cuma

Dilek Türker - Tiyatro AYNA

Abide-i Aşk - Kuvay-ı Milliye Kadınları 2015


Yazan: Nezihe ARAZ - Ragıp ERTUĞRUL
Yöneten: Dilek TÜRKER
Oyuncular: Dilek Türker - Sibel Taşçıoğlu - Derya Günaydın - Ayşegül Yalçıner - Saliha Cansu Saka

Abide-i Aşk - Kuvay-ı Milliye Kadınları 2015

Kuvay-ı Milliye Kadınları, gerek Kurtuluş Savaşımızda gerekse kuruluş (Cumhuriyet) ve aydınlanma (Devrimler) sürecinde, mücadele içinde olan, ‘kağnı kolları’nda silah ve cephane taşıyan, cephelerde düşmanla çatışan, şehit veya gazi olmuş, haklarında araştırmalar yapılmış, şanlı tarihimize ‘mücahit kadınlar’ olarak geçmiş gerçek kişilerdir. Ulu Önderimiz bu kadınlarla yakından ilgilenmiş, ödüllerle, kutlamalarla teşekkürlerini sunmuştur. Kadın haklarını gündeme getirmek ve kadının toplumsal rol üstlenmesini teşvik etmek üzere yaptığı çeşitli girişimler ve konuşmalarında Meclis’e, topluma, kanaat önderlerine, aydınlara ve sanatçılara onları birer rol model olarak göstermiştir.

İşte, “Kuvayı Milliye Kadınları” bu etkenlerin ışığı altında yazıldı.

Bugün ise Kuvay-ı Milliye ruhunu yüreğinde hiç söndürmeyen Dilek Türker'de var sahne üstünde. Üstelik bir oyun kişisi olarak. Türker, bugün hala Kuvay-ı Milliye ruhunu nasıl yaşattığını seyircisiyle paylaşıyor. Dilek'in 50. sanat yılında, hala süren mücadelesine ortak oluyoruz oyunu izlerken..."

Dilek Türker'in Abide-i Aşk - Kuvay-ı Milliye Kadınları 2015 tiyatro oyunu, 24 Nisan 2015 Cuma günü ücretsiz olarak Akatlar Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

Tarih: 24 Nisan 2015, Cuma
Saat: 20.30
Yer:
Akatlar Kültür Merkezi
Adres: Zeytinoğlu Cad. No: 8 Akatlar
Tel: 0212 351 93 82-83-84

*Ücretsizdir.
Yeni Etkinliker