Sessiz Çığlık, Tiyatro Oyunu - Ücretsizdir

Sessiz Çığlık, Tiyatro Oyunu - Ücretsizdir

Ortaköy Kültür Merkezi

Etkinlik Tarihi: 18 Mart 2015 Çarşamba

Tiyatro Oyunu - Sessiz Çığlık

Kaktüs Kabare Tiyatrosu


Sessiz Çığlık
Olay, bir kadın sığınma evinde geçer. Gece geç saatte genç bir kadın sığınmıştır eve. Diğer kadınların meraklı ısrarlarına dayanamayan kadın, neden bu eve sığınmak ihtiyacı hissettiğini anlatmaya başlar. Herkes kendi öyküsüyle benzer noktalar buldukça konuşmaya katılır. Bir süre sonra herkes diğerlerini dinlemeden hep bir ağızdan konuşmaya başlar. Tek bir ortak nokta vardır: Gördükleri şiddet!

Tüm kadınlar hayattan bıkmıştır hatta içlerinde bazıları intiharın tek kurtuluş yolu olduğunu düşünmektedir. En karamsar konuşmaların geçtiği bir anda eski sığınmacılardan biri Müdür Beye konuk olarak gelir. Aysel, eski bir sığınmacı, ama artık bir sahne sanatçısıdır. Tam anlamıyla alkışın da ihanetin de zirvesini yaşamıştır. Yıllarca alın teriyle biriktirdiği mal varlığına eski kocasının oğlu göz koymuş, hatta gayrimenkulleri kendi üstüne yapması için tehdit etmeye, hatta darp etmeye başlamıştır. Aysel, bu durumu savcılığa bildirince de tekrar evlenmek için ısrar etmeye başlamıştır. Aslında amaç bellidir: Aysel’in ölümü halinde mirasına konmak!... Üstelik işin korkunç yanı da bu adamın göz kırpmadan adam öldürebilecek bir yapıya sahip olmasıdır. Aysel, bu durumunu anlattıktan sonra, herkes derin bir üzüntüye gömülür. Oysa Aysel’den hiç beklenmeyen bir öneri gelir: “Aman canım, şu üç günlük dünyada şimdiye kadar hep ağladık, bundan sonra gülmek lazım!...”

Yazan – Yöneten: Tevfik Yapıcı
Oyuncular: Ece PİRİM, Tevfik YAPICI, Ortans KIVANÇ, Hasan YILDIRIM, Aynur AYAZ, Ali Erkut TAŞ, Nilay TOPRAK, Aylin ALTUNKAYA, Ceren BAYİR ve Seçil TOPRAK

Tarih: 18 Mart 2015, Çarşamba
Saat: 20.30
Yer: Ortaköy Kültür Merkezi, Afife Jale Sahnesi
Adres: Dereboyu Cad. No: 12/A
Tel: 0212 236 10 27

*Ücretsizdir.

Yeni Etkinliker