İstibdat Kumpanyası, Tiyatro Oyunu - Ücretsiz

İstibdat Kumpanyası, Tiyatro Oyunu - Ücretsiz

Akatlar Kültür Merkezi

Etkinlik Tarihi: 29 Mart 2015 Pazar

Beşiktaş Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'ne özel, 3 Nisan'a kadar sürecek olan "Ücretsiz Tiyatro Oyunu Gösterimleri" düzenliyor...

İSTANBUL HALK TİYATROSU

İSTİBDAT KUMPANYASI


Yazan: Uğur Saatçi
Yöneten: Barış Erdenk
Oyuncular: Levent Üzümcü, Sabri Özmener, Aylin Kontente, Sibel Erdenk, Onur Buldu, Uğur Bilgin, Erşan Utku, Ölmez İlknur, Güneş, Aydın Sezgin, Serhat Barış, Levent Çimen.

İstibdat Kumpanyası
Sultan Abdülhamit döneminde geçen oyunda Padişahı tahttan indirme planı yapan Şeref Paşa halkı galeyana getirmek için tiyatroyu kullanmak ister. Bu yüzden Fransa'dan yarı Fransız yarı Türk Samuel efendiyi (Levent Üzümcü) getirterek, Edmond Rostand'ın Cyrano de Bergerac adlı oyununu sahnelenmesini ister. Oyunun ana karakteri Cyrano'nun tıpkı Sultan Abdülhamit gibi uzun burunlu olması paşanın planlarının bir parçasıdır. Tabi bu oyunun sahnelenmesi için oyunculara da ihtiyaç vardır.

Tiyatroların yakıldığı, oyuncuların sürgün edildiği bir dönemde oyuncu bulmak da tabii ki çok zordur. Şeref Paşa bunun için yardımcısı Sefer Beyi görevlendirir. Sefer Bey ise ancak Recai Efendinin topluluğunu bulabilir.

Provalar başladıktan sonra artık seyirci için sürprizler de başlamış olur.

Tarih: 29 Mart 2015, Pazar
Saat: 20.30
Yer: Akatlar Kültür Merkezi
Adres: Zeytinoğlu Cad. No: 8 Akatlar
Tel: 0212 351 93 82-83-84

*Ücretsizdir.

 
Yeni Etkinliker