Ayşen Savcı “Cam’ın Ruhu” Sergisi

Ayşen Savcı “Cam’ın Ruhu” Sergisi

Ortaköy Kültür Merkezi

Etkinlik Tarihi: 20 Mart 2015 Cuma

Ayşen Savcı “Cam’ın Ruhu” Sergisi

Ayşen Savcı’nın ‘Cam’ın Ruhu’ adlı kişisel sergisi, 20 Mart tarihinde Ortaköy Kültür Merkezi Sanat Galeri’sinde başlıyor. Cam’ın saydamlığı sayesinde üç boyutluluğa getirdiği olanakları kullanarak, renk ve form kombinasyonlarını farklılaştırarak cama hayat veren sanatçı Ayşen Savcı, tek tek tasarladığı cam heykellerini doğal malzemelerle, özellikle de doğal taşlarla birleştirerek; utanç, çaresizlik, umut, hırs, aşk, hakimiyet gibi bir çok duyguyu işlediği çalışmalarını, ‘Cam’ın Ruhu’ adlı sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Sanatçı yaptığı heykelleri, hazırladığı kalıplar vasıtası ile, camı fırınlarda önce eritip sonra da soğutarak elde ediyor. Camın transparan özelliğini kullanarak, açık kalıplar vasıtası ile üç boyutta çok güzel etkiler yakalanabildiğini söylüyor. Ayşen Savcı, kapalı kalıplarda camın transparan özelliği bir ölçüde kaybedilse de buzlu ve ışığı gizemli bir şekilde yansıtarak muhteşem sonuçlar elde ettiği sergisinin açılışını 20 Mart tarihinde, Ortaköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz yıl biri Bodrum Dibeklihan’da diğeri de İstanbul İsveç Başkonsolosluğu’nda olmak üzere iki kişisel sergi sunan Ayşen Savcı’nın eserleri, İstanbul’un yanı sıra başta Stockholm olmak üzere Göteborg, Bodrum, Milano, Londra, Bezançon, NY ve Atina’da özel koleksiyonlarda yer alıyor.

29 Mart tarihine kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde ziyarete açık olan, camın ruhunu ortaya çıkaran ‘’Cam’ın Ruhu’’ sergisi tüm sanatseverleri ziyarete bekliyor.

Tarih: 20 Mart – 29 Mart 2015 Tarihleri arasında
Yer: Ortaköy Kültür Merkezi Sanat Galerisi
Adres: Dereboyu Cad. No:12/A

Yeni Etkinliker