Gözü Boynuz ile İzi Yaldız, Çocuk Oyunu

Gözü Boynuz ile İzi Yaldız, Çocuk Oyunu

Levent Kültür Merkezi

Etkinlik Tarihi: 14 Mart 2015 Cumartesi

MASAL GERÇEK TİYATROSU

GÖZÜ BOYNUZ İLE İZİ YALDIZ

Çocuk Oyunu

Öykü: Yalvaç Ural
Oyunlaştıran-Yöneten: Reha Bilgen
Müzik: Emrah Aydoğdu

Gözü Boynuz ile İzi Yaldız
Gözü Boynuz ile İzi Yaldız isimli minik salyangozlar anne salyangozun kendilerine verdiği kabuklarını (kavkılarını) giyip bu kez tek başlarına kırlarda, bahçelerde dolaşıp en lezzetli yiyecekleri kendi başlarına bulup tadına bakacak ve doğayı tanıyacaklardır. Yanlarında anneleri olmaksızın çıktıkları bu ilk yolculuk onlar için hem eğlenceli hem de tehlikeli sürprizlerle doludur. Sırtlarındaki kabuklar onları doğanın bazı olumsuzluklarından korurken, ağırlığıyla onlara yük olmaktadır. Ancak dünyanın en lezzetli çıtır pazıların yetiştiği bahçeye ulaşıp kendilerine çektikleri ziyafet bu macerada onlara en güzel ödül olmuştur.

Bir de tanıştıkları diğer canlılar ve şahit oldukları doğa olayları onlara pek çok şey öğretmiştir. Oyunda bu iki kahramanın öyküsü, oldukça renkli kostümler, dekor, dans ve müziklerle bezenerek izleyiciye sunuluyor.

Ayrıca bazı görsel efektlerle küçük izleyicilere tadına doyulmaz bir görsel şölen yaşatıyor. Küçük sürüngenlerin yaşamlarına dair ipuçlarının olduğu bu sıradışı oyun küçük, büyük tüm izleyicilerin beğenisini kazanıyor.

Tarih:
14 Mart 2015, Cumartesi
Saat: 13.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

*Ücretli Oyun
 
Yeni Etkinliker