Ayçiçeği Çekirdekleri, Levent Kültür’de

Ayçiçeği Çekirdekleri, Levent Kültür’de

Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu hafta, Antonis Tolakis’in Ayçiçeği Çekirdekleri belgeseli Levent Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Eklenme Tarihi: 18 Şubat 2015 Çarşamba

Beşiktaş Belediyesi’nin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle gerçekleştirdiği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 18 Şubat 2015 Çarşamba günü “Ayçiçeği Çekirdekleri” belgeseli gösterilecek.

Uluslararası Festivallerin bol ödüllü belgeseli “Ayçiçeği Çekirdekleri” Atina’nın sokaklarında hayatta kalmaya çalışan 12 yaşındaki Sayid’in hikayesini anlatıyor.

Ayçiçeği Çekirdekleri
Sunflower Seeds / Ηλιoσποροι
Yunanistan / 2013 / 32’ /Farsça Yunanca / Türkçe, İngilizce Altyazılı

Yönetmen: Antonis Tolakis

Belgesel Hakkında
“Yaklaşık iki yıldır buradayım ve sanki yirmi yıl geçmiş gibi geliyor”. Atina’nın sokaklarında hayatta kalmaya çalışan bir grup çocuk arasındaki 12 yaşındaki oğlan çocuğu Sayid, kentin varoş bölgelerindeki parklarda bütün gün ay çekirdeği satar. Okula gidebilmek ve büyüdüğünde iyi bir iş bulabilmek için Kuzey Avrupa’ya gitmek istemektedir. Ama bir çocuk ne kadar hızlı buyur? Sayid, mali krizler, artan işsizlik, öfkeli yabancı düşmanlığı ve ırkçı şiddetle başı belada bir ülke olan Yunanistan’da kapana kısılmıştır.

Tarih: 18 Şubat 2015, Çarşamba, 19.00
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu

*Gösterimler Ücretsizdir.

Yeni Haberler