Ustalara Saygı: Ustaların Vazgeçemediği Esin Perileri İlk Aşklar

Ustalara Saygı: Ustaların Vazgeçemediği Esin Perileri İlk Aşklar

Akatlar Kültür Merkezi

Etkinlik Tarihi: 09 Şubat 2015 Pazartesi

Ustalara Saygı: Ustaların Vazgeçemediği Esin perileri: İlk Aşklar
Beşiktaş Belediyesi Ustalara Saygı etkinliklerinde geleneksel Sevgililer Günü Özel Gecesi 9 Şubat’ta Akatlar Kültür Merkezi’nde…

Vazgeçilmez Esin Perileri: İlk Aşklar

Beşiktaş Belediyesi Ustalara Saygı etkinliklerinde geleneksel Sevgililer Günü Özel Gecesi 9 Şubat’ta Akatlar Kültür Merkezi’nde…

Beşiktaş Belediyesi tarafından 10 senedir düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinlikleri, 9 Şubat Pazartesi akşamı gerçekleştirilecek olan geleneksel Sevgililer Günü özel gecesi ile sürüyor. Ustalar bu kez onları tanımamıza aracı olan, en önemli eserlerini yaratmalarına kaynaklık eden, mazide kalan, ama asla eskimeyen ilk aşklarını konuklarla paylaşacaklar.

Sevgililer Günü’nü önceden kutlamak isteyen tüm sanatseverler için ücretsiz gerçekleştirilecek olan gece, 9 Şubat Pazartesi akşamı Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde saat 20.00’da başlayacak...

Faruk Şüyün’ün hazırladığı ve sunduğu toplantıya aşkları 30 yılı aşkın süredir devam eden sanat dünyamızın en önemli çiftlerinden Aysun ve Ali Kocatepe sohbetleri ve mini bir konser ile katılacaklar.

Tiyatro sahnemizin divalarından Dilek Türker ise “İnsanın en büyük keşfi aşktır” diye başlayıp Nâzım Hikmet’in “Memleketim”i ile biten mini bir tiyatro resitali sergileyecek.

Etkinlikte kurucusu olduğu Tiyatro Gerçek’te son yıllarda teatral şiir dinletileri de gerçekleştiren Hakan Gerçek, ustalardan unutulmaz aşk şiirleri örnekleri yorumlayacak.

Atilla Birkiye, Enver Ercan, Hami Çağdaş, Zafer Ergin’in konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte ustaların kendi seslerinden aşk şiirleri dinletilecek, büyük aşkların unutulmaz kahramanlarının görüntüleri barkovizyonda gösterilecek.

Ustalara Saygı etkinlikleri 23 Şubat, 9 ve 23 Mart’taki toplantılarla sürecek...

Tarih: 9 Şubat 2015, Pazartesi
Saat: 20.00
Yer:
Melih Cevdet Anday Sahnesi - Akatlar Kültür Merkezi
Adres: Zeytinoğlu Cad. No: 8 Akatlar
Tel: 0 212 351 93 82

*Ücretsizdir

Yeni Etkinliker