“Balık” Her Cuma Yeni Sinema’da

“Balık” Her Cuma Yeni Sinema’da

Derviş Zaim’in, Balık Filmi, 16 Ocak Cuma günü saat 19.00’da Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 14 Ocak 2015 Çarşamba

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Derviş Zaim’in yazıp yönettiği “Balık” filmi seyirciyle buluşacak.

"Balık" filmi, 21. Adana Altın Koza Film Festivali’nde "En İyi Senaryo", 5. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde SİYAD Ödülü ve en iyi müzik ödüllerine layık görüldü. Filminin oyuncu kadrosunda ise Bülent İnal, Sanem Çelik, Myroslava Kostyeva, Gizem Akman gibi isimler yer alıyor.

16 Ocak 2015 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından Yönetmen Derviş Zaim izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Her Cuma Yeni Sinema, 23 Ocak 2015’te Erol Mintaş’ın “Annemin Şarkısı” filmi ile devam edecek.

BALIK
Türkiye / 2014 / Türkçe / 84’

Yönetmen: Derviş Zaim
Senarist: Derviş Zaim
Oyuncular: Bülent İnal, Sanem Çelik, Myroslava Kostyeva, Gizem Akman, Melih Sezgin, Coşkun Tamer, Rıza Sönmez, Nadi Güler

Film Hakkında
“Balık”, insan doğa ilişkisi üzerine odaklanıyor. Filmde, bir gölün kıyısındaki küçük ve güzel bir balıkçı köyünde yaşayan balıkçı ailesinin hayatı doğa ile savaşa girişince yön değiştiriyor. Küçük bir sahil kasabasında eşi ve kızıyla birlikte yaşayan ve yöredeki çoğu kişi gibi balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Kaya'nın büyük bir sorunu vardır. Kızının bir an önce iyileşebilmesi için elinden geleni yapan Kaya, bir noktadan sonra avlanma yöntemlerini değiştirip doğanın dengesine müdahale etmeye başlar. Yasakları aştığı bu andan itibaren ise doğanın yanı sıra çevresine ve kendi ailesine de geri dönüşü olmayan hasarlar verecektir.

Tarih: 16 Ocak 2015, Cuma
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No: 1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

Gösterimler ücretsizdir.
Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.

Yeni Haberler