İstanbul Devlet Opera ve Balesi "Gökkuşağı"

İstanbul Devlet Opera ve Balesi "Gökkuşağı"

Fulya Sanat

Etkinlik Tarihi: 27 Ocak 2015 Salı

İstanbul Devlet Opera ve Balesi

Gökkuşağı
Benim ilk esin kaynağım, çok sevdiğim iki farklı türde müziği kullanarak koreografimi oluşturmaktı: John Adams'ın 'Nixon in China' eserinden 'The Chairman Dances' ve Alva Noto ve Ryuichi Sakamoto'nun bestesi 'Uoon1'.

Diğer esin kaynağım (konseptim) ise şuydu: Koreografi yapmak için dünyanın her yerine seyahat ettiğim için, bir yerden sonra kendimi havaalanlarında sürekli uçak beklerken bulur oldum. İnsanları incelemeyi severim ve onların ne çeşit hayatlar yaşadığını hep merak ederim. İşte bu sebepten dolayı, benim eserimin ilk durağı bir havaalanı.

İlk sahne bir havaalanında geçer - birbirinden farklı insanların bir yerlere yetişmekle meşgul olduğunu görürsünüz. Diğer sahne ise onların dış dünyadan gizlediği aşk, yalnızlık, tutku, umut, şefkat, öfke gibi içsel duyguları gözler önüne serer.

Bu eseri oluşturmaktaki amacım, günümüzde materyalist dünyamız ve koşuşturma ile geçen hayatlarımız içinde nasıl hapsolduğumuzu, bundan dolayı da birbirimize duygularımızı ifade etmeyi unuttuğumuzu - en basitinden birbirimize dokunmaya bile vakit bulamadığımızı- göstermektir. Çünkü tüm bunların asıl sebebi incinmekten korkmamızdır.

JUST ONE THOSE THINGS VE TROY GAME'LE BİRLİKTE SAHNELENMEKTEDİR.

Tarih: 27 Ocak 2015, Salı
Saat: 20.00
Yer: Fulya Sanat

Bilet Satış: www.biletiva.com ya da etkinlik saatinden iki saat önce Fulya sanat gişesinden temin edebilirsiniz.


Yeni Etkinliker