Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit'te "Çalınan Devrimim"

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit'te "Çalınan Devrimim"

Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu

Etkinlik Tarihi: 07 Ocak 2015 Çarşamba

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu hafta “Çalınan Devrimim” belgeseli Levent Kültür Merkezi’nde…

Beşiktaş Belediyesi’nin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle gerçekleştirdiği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 7 Ocak 2015 Çarşamba günü “Çalınan Devrimim” belgeseli gösterilecek.

15.Selanik Film Festivali’nde seyircileri derinden etkileyen “Çalınan Devrimim” / My Stolen Revolution Şah diktatörlüğünü devirmek için uğraş veren muhalif bir grup kadının Humeyni rejimi sırasında maruz kaldığı insanlık dışı muameleleri teşhir ediyor.

MY STOLEN REVOLUTION / Çalınan Devrimim
İsveç / 2013 / 75’
Türkçe / İngilizce Altyazılı

Yönetmen: Nahid Persson Sarvestani

Belgesel Hakkında
İran’daki 2009 öğrenci ayaklanmasından sonra, film yapımcısı Nahid Persson Sarvestani’nin, genç bir komünist eylemci olarak 1979 İran Devrimi’nden sonra kaçtığı ve eylemci arkadaşları ile Ayetullah rejimi tarafından hapse atılan erkek kardeşi Rüstem’i geride bıraktığı zamana dair anıları yeniden uyanır. Arkadaşlarını ve hapiste idam edilen erkek kardeşini terk etmenin verdiği hayatta kalma suçluluğu hiç aklından çıkmayan Nahid, geçmişiyle yüzleşir ve hayatta kalan arkadaşlarını bulmak için duygusal bir maceraya atılır. Ve onları bulduğunda, hapishanede çekilmiş olan o korkunç çileleri ve erkek kardeşinin idam edilmeden önceki son günlerini öğrenir.

7 Ocak 2015 Çarşamba - Saat: 19.00
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu


Gösterimler Ücretsizdir.


Yeni Etkinliker