Tiyatro Çıplak, “Kayıt Dışı Hamlet“

Tiyatro Çıplak, “Kayıt Dışı Hamlet“

Akatlar Kültür Merkezi

Etkinlik Tarihi: 05 Aralık 2014 Cuma

Tiyatro Çıplak, “Kayıt Dışı Hamlet”
Tiyatro Çıplak’ın “Kayıt Dışı Hamlet” absürd komedi oyunu, işitme engelliler için; sahnede canlı tercüman eşliğinde, 5 Aralık 2014 Cuma günü saat: 20.30’da Akatlar Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşuyor.

Tiyatro Tiyatro Çıplak, "Kayıt Dışı Hamlet" 

Shakespeare mezarında ters dönmüş;
Yüzlerce yıldır, Shakespeare oyunları tüm dünyada oynandı, oynanıyor ve nedense en çok da Hamlet sergileniyor. Hamlet ile seyirci karşısına çıkmayan profesyonel ya da amatör grup neredeyse kalmadı. Özellikle bu sene Shakespeare’in 450. doğum yıldönümü olması nedeniyle sırf İstanbul’da dört tiyatro Hamlet i sergiliyor...

Fakat hiçbiri Tiyatro Çıplak kadar saçmalamadı. Bu saçmalık karşısında rahmetli Shakespeare, mezarında ters dönerken siz, çılgınca eğleneceksiniz. Klasik saray entrikaları içinde, isterik bir kraliçe, basiretsiz bir Hamlet, taht peşinde bir amca, salak bir Ofelya, askerliğini Danimarka da yapmak zorunda olan bir Horatio, entrika yaratıcısı Polonius ve kendini şair zanneden Leartes izleyeceksiniz.

Tiyato Çıplak bir ilke imza attı ve işitme engelli insanları unutmadı. Oyunda işitme engelliler için tercüman kullanıyor.

Yöneten:
Kaan Basmacıoğlu
Oyuncular:
Bülent Yaşık, Deniz Özbay, Fatoş Baş, Sibel Nançin, Şeniz Kurultay, Vural Buldu
Tercüman: Neslihan Kurt

Tarih:
5 Aralık 2014, Cuma
Saat: 20.30
Yer: Akatlar Kültür Merkezi

Gösterim Ücretsizdir.


Yeni Etkinliker