Gözümün Nuru Film Gösterimi

Gözümün Nuru Film Gösterimi

Levent Kültür Merkezi

Etkinlik Tarihi: 16 Ekim 2014 Perşembe

Dünya Beyaz Baston günü nedeniyle, Levent Kültür Merkezi'nde 16 Ekim Perşembe günü saat 19.00'da Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu'nun birlikte yazıp yönettiği "Gözümün Nuru" adlı film, görme engelliler için sesli betimleme, işitme engelliler içinse altyazı eşliğinde gösterilecek.
Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu, "Gözümün Nuru" ile geçtiğimiz sene 20.Adana Altın Koza 'En İyi Film', 'En İyi Senaryo', 'En İyi Kurgu' ve 'SİYAD En İyi Film' ödüllerinin sahibi oldu.

16 Ekim Perşembe günü saat 19.00'da gerçekleşecek olan gösterimin ardından filmin senaristi, yönetmeni ve aynı zamanda başrol oyuncusu olan Melik Saraçoğlu izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Filmin konusu:

Kahramanımız M. Genç yaşında tam bir sinema tutkunudur. Tüm hayatını film çekme idealine bağlamıştır ama göz retinasında yaşadığı ciddi bir rahatsızlık sonucu üst süte iki ameliyat geçirir. Gözlerini tamamen kaybetme korkusuyla tam 40 gün boyunca gözleri bandajlı, yüzükoyun yatmak zorunda kalır. M. bu sancılı süreçte korkularıyla yüzleşmeye başlar; dahası sinemayla kurduğu takıntılı aşkı da gözden geçirecektir. M.'nin kendi yaşadıklarını ti'ye alan tarzı, yaşadığı karanlığa karşı verdiği savaştaki en güçlü silahı olacaktır.

Gözümün Nuru Film Gösterimi

Tarih: 16 Ekim 2014
Saat: 18:00 - 19:00 Kokteyl
Saat:19.00 Gözümün Nuru Film Gösterimi
Yer: Levent Kültür Merkezi
Adres: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71Yeni Etkinliker