Dağlarca Burada Belgeseli

Dağlarca Burada Belgeseli

Levent Kültür Merkezi

Etkinlik Tarihi: 14 Ekim 2014 Salı

DAĞLARCA BURADA! 100 Yılın Belgeseli

Türkçe’nin Ses Bayrağı Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın 100. Doğum Yılına Özel “Dağlarca Burada” adlı belgeselin ilk gösterimi, 14 Ekim’de Beşiktaş Belediyesi Levent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Yapım ve yönetmenliğini gazeteci Yasemin Arpa’nın üstlendiği “Dağlarca Burada” belgeseli, Beşiktaş Belediyesi’nin desteğiyle hazırlandı.

Belgeselde, Dağlarca ve şiirine yakın tanıklık etmiş 25 isim, şair ve insan Dağlarca’yı anlatıyor. Belgeselin bir de sürprizi var. Yasemin Arpa’nın belgeselin çekimlerine yeni başladığı sırada bir tesadüf sonucu karşısına çıkan ve Dağlarca’yla büyük benzerlik taşıyan Güven Otman, belgeselde Dağlarca’yı canlandırıyor. Dağlarca’yı yakından tanıyan Arpa’ya göre bu bir “Dağlarca şakası”.

Belgeselin seslendirmesini ise şair ve tiyatro oyuncusu Orhan Alkaya yaptı.

Belgeselde yer alan isimler şöyle:
Doğan Hızlan, Enis Batur, Ataol Behramoğlu, Haydar Ergülen, Sennur Sezer, Adnan Özyalçıner, Sami Karaören, Enver Ercan, Ertan Mısırlı, Zeynep Oral, Av. Müşir Kaya Canpolat, Ahmet Miskioğlu, Mustafa Köz, Prof. Semih Tezcan, Tarık Günersel, Türkan Yeşilyurt, Ahmet Soysal, Leyla Şahin, Pelin Özer, Engin Turgut, Egemen Berköz, Hüseyin Alemdar, Baki İlhan T., Ruşen Eşref Yılmaz, Nurşen Kayatürk.

Etkinlik Programı:

Belgesel Gösterimi ve Klasik Müzik Dinletisi
Tarih: 14 Ekim 2014 Salı
Yer: Levent Kültür Merkezi
Saat: 19:00
Etkinlik Öncesi Kokteyl Yapılacaktır.


Yeni Etkinliker