Farkındayız, Parklardayız!

Farkındayız, Parklardayız!

Dünya Barış Parkı, Aykut Barka Parkı, Sporcular Parkı, Sanatçılar Parkı

Etkinlik Tarihi: 07 Eylül 2014 Pazar

7 Eylül Pazar günü Beşiktaş Belediyesi, binlerce vatandaşın ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla park ve bahçeleri temizleme etkinliği yapacak.

Dünya Barış Parkı, Aykut Barka Parkı, Sporcular Parkı ve Sanatçılar Parkı’nda temizlik işçilerinin grevi nedeniyle uzun süredir toplanmayan çöpler, vatandaşların katkılarıyla temizlenecek.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar'ın öncülüğünde, meclis üyeleri, muhtarlar ve semt sakinlerinin yanı sıra İstanbul’un çeşitli ilçelerinden gelecek binlerce gönüllü vatandaşın katılacağı "Temizlik Kampanyası" Dünya Barış Parkı’nda başlayacak.

Parkları dolduran, pet-cam şişe, poşet, kâğıt ve çeşitli atıklar temizlenerek sağlıklı ve güzel bir ortam oluşturmak için büyük destek veren Beşiktaş ilçesi sakinleri süpürge ve poşetlerini yanlarında getirecek.

Özellikle çocukların oyun alanı olan parkları korumak ve temiz çevre oluşturmak için Beşiktaş belediyesi ile ortak çalışmaya katılacak olan vatandaşlara sivil toplum örgütlerinin yanı sıra bazı sanatçılar da eşlik edecek.
Dünya Barış Parkı’nda, kahvaltı ikramı ile başlayacak etkinlikte, parklar temizlenecek, ağaçlar, çiçekler ve çimler sulanacak, merdivenler gökkuşağı renklerine boyanacak.

Buluşma Saatleri:
Dünya Barış Parkı: 10.30
Sporcular Parkı: 12.30
Sanatçılar Parkı: 14.30
Aykut Barka Parkı: 16.30
Yeni Etkinliker