Düşler ve Gerçekler Karma Resim Sergisi

Düşler ve Gerçekler Karma Resim Sergisi

Ressam Arif Özmaden’in Karma yağlı boya sergisi Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası’nda açıldı.

Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2014 ÇarşambaRessam Arif Özmaden’in Karma yağlı boya sergisi Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası’nda açıldı.

1955 yılının Mayıs ayında Ünye’de dünyaya gelen Özmaden, Eğitimini Ünye Anafartalar İlkokulunda bitirdikten sonra yaşam koşulları nedeni ile eğitimine devam edemeyip 1970’li yıllarda İstanbul’a gelmiştir.

Boş zamanlarında resim ve alçıi midye gibi değişik materyallerden süs eşyaları yapıp Taksim’de satan Özmaden bu çabalarının sonunda şuan halen atölye olarak da kullanmakta olduğu Batı Müzik Evi’ni açmıştır.

Daha sonrasında özel eğitimler almaya başlayan Özmaden eğitim aldığı sırada etkilendiği Azeri Ressam Aliriza İbrahimova ilham kaynağı olmuştur. Uzun bir süre peyzaj ve natürmort çalıştıktan sonra şimdilerde karışık teknik ve sürrealist çalışmalara yönelmiştir.

Çeşitli yerlerde 11 kişisel sergi açan ressamın son sergisi olan “Düşler ve Renkler” adlı resim sergisi 31 Ocak – 06 Şubat tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası’nda ziyaret edilebilecektir.

Yeni Haberler