Müziğimizin Mihenk Taşı “Ustalara Saygı”daydı

Müziğimizin Mihenk Taşı “Ustalara Saygı”daydı

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinliklerinde aramızdan geçtiğimiz yaz ayrılan popüler müziğimizi yaratan bestecilerden Selmi Andak anıldı.

Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2014 Çarşamba

 
Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinliklerinde aramızdan geçtiğimiz yaz ayrılan popüler müziğimizi yaratan bestecilerden Selmi Andak anıldı. İmza attığı 800’ü aşan beste ile birçok kuşağın anılarında iz bırakan Selmi Andak için ölümünden sonra düzenlenen ilk etkinlik olma özelliğini taşıyan “Ustalara Saygı” toplantısı, Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde gerçekleşti. 

Aralarında “O Şarkıyı Henüz Yazmadım”, “Ve Ben Yalnız”, “Hayat Pencerenin Dışında”, “Bal Gibi Olur”, “Bir Sevgi Yeter”, “Acılar Sürekli Olamaz”, “Kandil”, “Ben Her Bahar Âşık Olurum”, “Güneş Bir Kere Doğdu” ve “Hayalimdeki Adam” gibi müziğimizin kilometre taşları arasında yerini almış şarkılara imza atan, ayrıca gönül verdiği Galatasaray camiasının marşlarını da besteleyen usta için düzenlenen gece, Andak’ın birlikte çalıştığı sanatçılar, dostları ve meslektaşlarının katılımıyla bir müzik şölenine dönüştü. Müzikseverler “Ustalara Saygı” toplantısında; Atilla Atasoy, Coşkun Demir, Ersan Erdura, Esin Afşar, Ferdi Özbeğen ve Nil Burak'tan Selmi Andak şarkıları dinleme olanağı buldu. 

“Ustalara Saygı” toplantısında, ustanın kızı, eğitmen, koreograf Gülen Andak’ın “Anadolu Suiti” eşliğinde sunduğu bale gösterisi de geceye renk kattı.

Yeni Haberler