Bir Yaz Dönümü Gecesi SANATA EVET Rüyası

Bir Yaz Dönümü Gecesi SANATA EVET Rüyası

Beşiktaş Belediyesi Mustafa Kemal Merkezi

Etkinlik Tarihi: 21 Haziran 2014 Cumartesi

TOBAV (Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı) tarafından düzenlenen "Bir Yaz Dönümü Gecesi SANATA EVET Rüyası" konseri 21 Haziran 2014 Cumartesi gecesi, saat 20.00'de Beşiktaş Belediyesi MKM Salonu'nda ücretsiz ve tüm sanatseverlere açık olacak.

Bu özel etkinlikte; İstanbul Kültür Üniversitesi Çoksesli Korosu, TRT İstanbul Gençlik Korosu, Boğaziçi Caz Korosu, Rezonans, Hür (Dans - Drama), CorİSTAnbul Oda Korosu, İstanbul Film Müzikleri Orkestrası sanatseverlerle buluşacak.

“Her yıl 21 Haziran gecesi mevsim değişir. Koskocaman bir kış ve onu takip eden ilkbahar bitip yaz mevsimi başlar. Yaz mevsimi kaliteli bir mevsimdir. İnsanlar bu mevsimde daha rahat yaşarlar. Sıcak onları sarmalar. Sinirler yumuşar, insani duygular ön plana çıkar. Yaz mevsimi SANAT mevsimidir! Hayatı SANAT olarak yaşamak insanlara daha çok sorumluluk hissettirir. SANAT felsefesinin YAZ mevsimi gibi insanların anlayıp yaşattığı bir felsefe olması, SOMA faciası gibi pek çok facianın önceden engellenmesi duyarlılığını oluşturur. İnsana kıymamayı, insana sevgi ve saygı duymayı geliştirir. Biz bu özellikleriyle SANAT kavramının toplumumuzun tüm kesimleri tarafından anlaşılarak, ortak akıl, ortak duyarlılık ve kalite talep edebilmenin felsefesi olarak benimsenmesini istiyoruz. İşte bu felsefenin gelişmesi için, ücretsiz sanatsal etkinlikler düzenleyerek, tüm toplumun SANATA EVET felsefesini benimsemesi rüyasını görüyoruz. Böylece toplumun gelişip, ortak akıl ve zeka dayanışması ile kendi iç barışını, mutluluğunu elde etme konusunu ciddiye alacağına inanıyoruz" diyen TOBAV yönetimi, 21 Haziran 2014 Cumartesi gecesi, saat 20:00 Beşiktaş Belediyesi MKM Salonu'nda "Bir Yaz Dönümü Gecesi SANATA EVET Rüyası" konserini tam da bu yüzden ücretsiz olarak düzenlediklerine dikkat çekiyor.

TOBAV’ın “çıkın evlerinizden” çağrısı:
“Çok sesli müzik, demokrasi sembolüdür. Ayrı ayrı enstrümanlardan çıkan sesler, çok sesli koroda büyük bir uyum ve armoni içinde bir araya gelirler. Bizlere haz verirler. Tıpkı yaşarken duymak istediğimiz hazzın ne olduğunu anlamak gibidir. İşte bu duyguyu da bizlere İstanbul Film Müzikleri Orkestrası yaşatacak! Bu umut verici yaz mevsiminde hep birlikte “SANATA EVET” diyebilmek için; sanat kültürünün gelişmesi önünde engel olan TÜSAK gibi yasal düzenlemelerin yapılmaması için; Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestralarının ve Güzel Sanat Müdürlüklerinin mülga edilmemesi için 21 Haziran saat 20:00’de MKM'de 'SANATA EVET RÜYASI GÖRMEK' ve 'SANATA EVET' demek için çıkın evlerinizden. Bu koro, dans ve konser buluşmasından çok haz alacaksınız!"


Yeni Etkinliker