1. Uluslararası Boğaziçi Film ve Video Festivali Levent Kültür Merkezi'nde

1. Uluslararası Boğaziçi Film ve Video Festivali Levent Kültür Merkezi'nde

Fransa, Avusturya, ABD, Hollanda ve Türkiye'den katılan 11 kısa filmin gösterimleri 13 Eylül 2009 Pazar günü saat 14.00'de Levent Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.

Eklenme Tarihi: 01 Eylül 2009 Salı

 
Bütün dünyadan yüzü aşkın filmin katıldığı festivalin ilke elemeleri sonunda finale kalan son bir yıl içinde tamamlanmış olan; Fransa, Avusturya, ABD, Hollanda ve Türkiye'den katılan 11 kısa filmin gösterimleri 13 Eylül 2009 Pazar günü saat 14.00'de Levent Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.

Herkesin davetli olduğu, ücretsiz olarak  gerçekleşecek bu gösterimden sonra, dünyanın çeşitli ülkelerinde  bulunan uluslararası alanda ünlü sinema kişilerinden oluşan festival  jürisi tarafından seçilen 2009 yılı birinci, ikinci ve üçüncülük ödülünü  alan filmler aynı gün saat 16.30'da açıklanacak.

Festivalin New York, Paris, Toronto,  Milano, Lizbon, Dublin ve İstanbul'daki sinema danışmanları kişilerce  seçilen festivale katılabilen filmlerden 2009 yılı ödüllerini kazanacak  olan üç film, İstanbul'dan sonra, önümüzdeki ay içinde Paris ve New  York'ta özel gösterimlerle seyircilere sunulacak.

FGP Produksiyon ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Uluslarası Boğaziçi Film ve Video Festivali bütün dünyada duyurulan film yarışmasının yanında, sinema temalı kültürel etkinliklerle de 2009 yılı içinde sürmeye devam edecek.

Festival için özel olarak hazırlanan,  Alfred Hitchcock'un Sapık filminden dünyada ilk defa tiyatroya uyarlanan  Ölüm Korkusu adlı tiyatro oyunu Kasım ve Aralık aylarında Akatlar  Sahnesi'nde sahnelenecektir. Sanatçı Ceylan İnsel'in festival için özel  olarak hazırladığı sinema temalı interaktif resim sergisi ve sinema  temalı özel müzik konserleri de festivalin diğer etkinlikleri olarak yıl  içinde gerçekleşecektir.

www.bosphorusfestival.com

Yeni Haberler