"Yeşilçam’da Yüzümüzü Güldürenlere Saygı"

"Yeşilçam’da Yüzümüzü Güldürenlere Saygı"

“Ustalara Saygı” toplantısı, 31 Ağustos 2009 Pazartesi günü, yıllarca ülkemizde sinemaseverlerin neşesi olan komedi sanatçılarımız için gerçekleştirilecek.

Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2009 Cuma

 
 
Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantısı, 31 Ağustos 2009 Pazartesi günü, yıllarca ülkemizde sinemaseverlerin neşesi olan komedi sanatçılarımız için gerçekleştirilecek. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan “Yeşilçam’da Yüzümüzü Güldürenlere Saygı” gecesi, Abbasağa Parkı’nda saat 21.00’den itibaren takip edilebilecek.

Yaz aylarında açıkhavaya çıkan “Ustalara Saygı” toplantıların bu sezondaki son etkinliğinde, başlangıcından bugüne beyazperdeden yansıyan komedyenler adeta resmigeçit yapacak. İsmail Dümbüllü’den Şener Şen’e, Necdet Tosun’dan Kemal Sunal’a, Muammer Karaca’dan Zeki Alasya-Metin Akpınar’a, Adile Naşit’ten Suna Pekuysal’a, Feridun Karakaya’dan Sadri Alışık’a “Yeşilçam’da Yüzümüzü Güldürenler”, filmlerinden en güzel sahnelerden Yahya Karadaş’ın hazırladığı kolajlarla seyirci ile buluşacak.

“Ustalara Saygı” gecesinde sanatseverler, en sevilen yerli komedi filmlerinden bölümlerin yanı sıra keyifli bir sohbeti de izleme olanağı bulacak. Yeşilçam’da büyük komedyenler döneminin yakın tanıkları; Arda Uskan, Ülkü Erakalın ve Zihni Göktay, mizah yazarı Cihan Demirci ve sinema arşivcisi Yahya Karadaş’la birlikte kolajları izleyecek, yorumlayacak, anılarını aktaracak. “Yeşilçam’da Yüzümüzü Güldürenlere Saygı” gecesinde, Ülkü Erakalın’ın komedi sanatçılarımız için hazırladığı mini bir belgesel de seyircilere sunulacak.

Yeni Haberler