Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit: Denizin Çocukları

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit: Denizin Çocukları

Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu

Etkinlik Tarihi: 28 Mayıs 2014 Çarşamba

Beşiktaş Belediyesi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu çarşamba Annabel Verbeke’nin yönetmenliğini üstlendiği “Denizin Çocukları” belgeseli gösterimde olacak.

Filmin Konusu
Ostend Ibis, sorunlu ailelerden gelen ya da davranış bozuklukları olan erkek çocukları için bir yatılı okuldur. Bu çocukların çoğu, çocukluklarının en önemli unsurlarından birinden mahrumdur; aile sıcaklığı. Fakat buna rağmen bir topluluk oluştururlar. Birlikte yemek yerler, uyurlar ve hepsi aynı denizcilik üniformasını giyerler. Ailelerinde düzen eksikliği yaşadıklarından, okul onlara kuralların ve düzenin açıkça belirlendiği bir ortam yaratmaya çalışır. Aralarında yaşı en küçük olan bir grup çocuk, okul ve evleriyle ilgili kişisel ve çoğunlukla saf izlenimlerini anlatır. Her birinin kendi hikâyesi olmasına rağmen, ortak hikâyeleri de vardır.


Yönetmen Hakkında
1987 yılında doğan Annabel Verbeke Belçikalı bir sinemacıdır. “Les enfants da la mer/mère” belgeseliyle Brüksel’deki RITS Akademisinden Haziran 2010 yılında takdir alarak mezun oldu. Eğitimini tamamladıktan sonra uluslararası festivallere katılmaya başladı ve birçok ödül kazandı. Şaman Görsel İşitsel Fonu,ona sermaye ödülü verdi. Eline bu kadar güzel bir fırsat geçmişken, yeni bir proje başlatmakla meşgul.

Denizin Çocukları
Belçika/ 2010 / 25’
Yönetmen: Annabel Verbeke
Yapımcı: Annabel Verbeke
Görüntü Yönetmeni: Annabel Verbeke, An-Marie Breem
Kurgu: Katrijn Declercq
Ses: Gedeon Depauw
Müzik: Brugs Vocaal Ensemble
Dünya Hakları: Rits Erasmushogeschool

Tarih: 28 Mayıs 2014
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

Gösterimler ücretsizdir.

Yeni Etkinliker