Deprem TIR'ı Beşiktaş'da

Deprem TIR'ı Beşiktaş'da

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile birlikte ortaklaşa olarak 07 Ağustos Cuma günü “Gezici Deprem Simülasyon Eğitimi” tır’ını Beşiktaş Meydanına kurdu.

Eklenme Tarihi: 11 Ağustos 2009 Salı

 
Beşiktaş Belediyesi, önceki yıllarda yaşanılan üzücü deprem afetlerine bir kez daha dikkat çekmek ve olası depremlere karşı korunma yöntemlerini anlatmak amacıyla Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile birlikte ortaklaşa olarak 07 Ağustos Cuma günü “Gezici Deprem Simülasyon Eğitimi” tır’ını Beşiktaş Meydanına kurdu.

07–14 Ağustos tarihleri arasında her gün 12.00–20.00 saatleri arasında hizmet verecek olan Gezici Deprem Simülasyon Eğitim TIR'ında, oturma odası ve mutfaktan oluşan simülasyon odasıyla, deprem öncesi ve sırasında yapılması gerekenler uygulamalı olarak öğretilmektedir. Eğitim Tır’ı, ziyaretçilerin afet bilincini yükseltmek, pek çok küçük adım atarak alınan önlemlerle afet riskinin azaltılabileceği bilgisini yaygınlaştırmak, kendimize ve çevremizdekilere afetten sonra yardım edebilmek için hazırlıklı olmak ve toplumda depremde korunma kültürünün artırılmasına katkıda bulunulacaktır.

Yeni Haberler