Dünya Çevre Günü'nde Ortaköy'de Şenlik Var

Dünya Çevre Günü'nde Ortaköy'de Şenlik Var

5 Haziran Dünya Çevre Günü Beşiktaş’ta ilköğretim öğrencilerinin katılacağı, "III. Konuşan Balık Deniz ve Çevre Şenliği" ile kutlanacak.

Eklenme Tarihi: 03 Haziran 2009 Çarşamba

 
5 Haziran Dünya Çevre Günü Beşiktaş’ta ilköğretim öğrencilerinin katılacağı, "III. Konuşan Balık Deniz ve Çevre Şenliği" ile kutlanacak. Şenlikte çevre ilköğretim okullarının öğrencileri resim, fotoğraf ve slogan yarışmalarına katılacak, hünerlerini sergileyecek ve çevre bilinci konulu sunumlar yapacak.

III. Konuşan Balık Deniz ve Çevre Şenliği 5 Haziran 2009 Cuma günü, 10.30-15.00 saatleri arasına Ortaköy Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Şenlik kapsamında 50 fotoğraftan oluşan STH Açık Hava Sergisi de yer alacak. STH gönüllülerince yapılacak sualtı temizlik dalışlarının ardından gerçekleştirilecek Katı Atık Envanteri Sergisi ile de STH gönüllüleri miniklere deniz kirliliği konusunda sunumlar yapılacak.

Tüm yarışmaların etkinlik alanında yapılacağı şenliğin en önemli bölümü "Konuşan Balık"ın sloganını belirleyecek yarışma olacak. Kazanan slogan bir sonraki şenliğe kadar Konuşan Balık’ın sloganı olarak medya, internet ve sunumlar dahil tüm mecralarda kullanılacak. Yine slogan yarışmasını kazanan okul bir yıl boyunca "Konuşan Balık"a ev sahipliği yapacak.

III. Konuşan Balık Deniz ve Çocuk Şenliği

Tarih: 5 Haziran 2009, Cuma
Yer: Ortaköy Meydanı
Saat: 10.30 - 15.00

Yeni Haberler