Beşiktaş'a "Avrupa Diploması" Ödülü!

Beşiktaş'a "Avrupa Diploması" Ödülü!

Belediyemiz, Avrupa Konseyi tarafından verilen "Avrupa Diploması" ödülüne layık görüldü…

Eklenme Tarihi: 08 Ekim 2021 Cuma

Belediyemiz, Avrupa Konseyi tarafından verilen ve dört basamaklı Avrupa Ödülü’nün ilk aşaması olan "Avrupa Diploması" ödülünü aldı. Pandemi sebebiyle iki kez ertelenen Strazburg'daki ödül töreni geçtiğimiz günlerde online olarak gerçekleştirildi. Pek çok değerlendirmenin ardından başarılı bulunan yerel yönetimlerin ödüllendirildiği tören kapsamında Türkiye’nin yanı sıra Avusturya, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Ukrayna, Portekiz’den belediyeler de ödül alanlar arasında yer aldı.

Avrupa Birliği çalışmalarının yaygınlaştırılması amacıyla Beşiktaş’ta gerçekleştirilen gençlik projeleri ve Avrupa Birliği projeleri, gönüllülük projeleri, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası, Avrupa Hareketlilik Haftası ve Avrupa Günü etkinlikleri, uluslararası kardeş şehirlerle yapılan ortak projeler ve katılımcı demokrasiye yönelik çalışmalar, belediyemize Avrupa Diploması ödülünü getirdi.

Hedefimiz Avrupa Ödülü
Avrupa Diploması ödülüne layık görülmenin büyük bir onur olduğunu dile getiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da şunları söyledi: "Beşiktaş Belediyesi’nin bundan sonraki hedefi Avrupa Ödülü’nü alarak bu süreci başarılı bir şekilde tamamlamak. Katılımcı demokrasi anlayışımızla ülkemize katkı sağlayacak örnek projeler üretmeye ve hayata geçirmeye devam edeceğiz."

"Avrupa Diploması" Ödülü Nedir?
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonu tarafından yerel yönetimler arasında yapılan eşleştirme faaliyetleri, yurt dışındaki belediyelerle ilişkiler, iş birliği, ortaklıklar ve faaliyetler, Avrupa etkinlikleri, Avrupa ve uluslararası kuruluşlarla üyelik kapsamında yürütülen faaliyetlerle ilgili değerlendirmeler sonucunda verilen prestijli bir ödüldür. Avrupa Diploması aynı zamanda Avrupa Ödülü’nün alınabilmesi için gerekli olan ödüllerin ilk ayağıdır. Avrupa Ödülü’nü almak için sırasıyla "Avrupa Diploması", "Avrupa Şeref Bayrağı" ve "Avrupa Şeref Plaketi"nin alınması gerekmektedir.
Yeni Haberler