Beşiktaş’ta İhtiyacı Olan Her Eve Sıcak Yemek!

Beşiktaş’ta İhtiyacı Olan Her Eve Sıcak Yemek!

Başkan Rıza Akpolat, belediyemizin yardım hizmetlerine dair açıklamalarda bulundu…

Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2021 Pazartesi

Dayanışmamızı Artırarak Büyütüyoruz!
Belediyemiz, Beşiktaş'ta günlük 1000 kişiye verilen sıcak yemek kapasitesini 5000 adete çıkardı. Ülkemizin zor süreçlerden geçtiği bu günlerde, “Dost Eller Mutfak” hizmetimizle ihtiyaç sahibi ve ileri yaştaki komşularımızın evlerine sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da belediyemizin pandemi sürecinde olduğu gibi Ramazan’da da ihtiyaç sahibi komşularımıza sıcak yemek ulaştırmaya devam ettiğini belirterek "Hiçbir vatandaşımız kimsesiz değildir; kimsesiz kalmayacaktır" dedi.

Rıza Akpolat, "Ramazan ayında dayanışma ve yardımlaşmayı büyütüyoruz" diyerek şu değerlendirmelerde bulundu: "Gerek pandemi nedeniyle gerekse mübarek Ramazan ayı vesilesiyle dayanışmayı büyütmeye devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi her komşumuzun yanında olmak için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Biliyoruz ki bu zorlu süreçleri atlatmanın koşulu dayanışmadır, yardımlaşmadır ve birlikte hareket etmektir. Pandemi sürecinde Saha Çözüm ekibimizi kurduk. Türkiye’de ilk defa bir belediye ilçe sınırları içindeki bütün ev ve iş yerlerine girdi. Bu kapsamda 93.540 hane 10.816 iş yeri ve kamusal alan ziyareti gerçekleştirdik. Hiçbir komşumuzun yalnız olmadığını tek tek kapılarını çalarak ve anında ihtiyaçlarını karşılayarak gösterdik. Bugüne kadar 14 bin gıda paketi, 432 bine yakın sıcak yemek, 3 milyon maske dağıtımı yaptık. Günlük sıcak yemek kapasitemizi 5 bin adete çıkardık. Ayrıca ihtiyaç sahibi komşularımıza yardım kolileri de ulaştırmaya devam ediyoruz. Zor zamanlarda ve mübarek Ramazan ayında dayanışma ve yardımlaşmayı büyütüyoruz. Halkçı, kamucu, toplumcu belediyeciliğin gereğini yapıyoruz. Sosyal devlet, sosyal demokrasi ve sosyal dayanışmanın bu çağın dermanı olduğunu düşünüyor ve bu çerçevede hareket ediyoruz."
Yeni Haberler