27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü online tiyatro etkinlikleriyle kutluyoruz…

Eklenme Tarihi: 25 Mart 2021 Perşembe

Belediyemizin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında gerçekleştireceği tiyatro etkinlikleri pandemi nedeniyle YouTube kanalımızdan yayınlanacak. Hem çocuk hem de yetişkin oyunları 27-28 Mart tarihlerinde www.youtube.com/besiktasbelediyesi adresinde sizlerle buluşacak.

Tiyatro oyunlarını izlemek için YouTube kanalımızı ziyaret edebilir; program detaylarına aşağıdan ve linkten ulaşabilirsiniz. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kutlu olsun.

Program

27 Mart Cumartesi, 14.00
Çocuk Oyunu: Mikrop ile Köpük
Konu: Ilgın’ın maceralarına tanık olabileceğiniz eğlenceli bir oyun…
Oyun oynarken acıkan Ilgın, elmasını yere düşürür. Ilgın yere düşen elmayı alıp ısırdığı anda her şeyin değişeceğinden habersizdir. Elmayı ısırır ısırmaz Bay Mikrop Ilgın’ın yanında biter. Ilgın’ın tek kurtarıcısı ise Bayan Köpük’tür. ..

27 Mart Cumartesi, 20.00
Yetişkin Oyunu: Şaşkın Aşıklar
Konu: Bernard elektronik alanında başarılı bir yöneticidir. Eşi Jacqueline ise antika eşyalarla ilgilenmekte ve bu işin ticaretini yapmaktadır. Bernard bir bilgisayar fuarında Brigitte ile tanışmıştır. Aralarında bir yakınlık doğmuştur. Eşi Jacqueline hafta sonu evden ayrılarak anne ve babasını ziyarete giderse ev boş kalacaktır. Eşine bir iş için Marsilya’ya gideceğini söyleyen Bernard, onu da anne ve babasının yanına gitmeye ikna eder. Esasen Bernard’ın hafta sonu evden ayrılacak olması Jacqueline için de bir fırsat olur. Bu fırsatı henüz tanıştığı Robert’le değerlendirecektir. Hem böylece Robert’in ısrarla kendisini evine çağırmasından da kurtulmuş olacaktır. Bernard ve Jacqueline için Anna’nın evde kalması sorun olur. Bu sorunda Anna’ya bir miktar para verilerek tatile yollanmasıyla çözülecektir. Ne var ki Anna parayı harcamamak için evden ayrılmaz. Evi boş bilen Bernard Brigitte ile Jacqueline de Robert ile geç saatlerde ayrı ayrı eve dönerler. Anna’nın evde kalışı mucizeler yaratacak ve hiç kuşkusuz bir ailenin yıkılmasını önleyecektir. Camoletti mutluluğun hatalardan ders alınarak elde edildiğini söylüyor. Şaşkın Aşıklar gerçekten eğlendirici, hareketli sahneleriyle bu gerçeği izleyiciye başarıyla kanıtlıyor.

28 Mart Pazar, 14.00
Çocuk Oyunu: Bir Yaz Günü Şarkısı
Konu: Ağustos Böceği ve Karınca, çocuklarımızın çok eğleneceği farklı hikâyeleriyle bir araya geliyor.

28 Mart Pazar, 20.00
Yetişkin Oyunu: Shirley
Konu: Willy Russell’ın Shirley Valentine adlı oyunundan ‘Shirley’ ismiyle Türkçe’ye uyarlanan oyun, tüm komedi unsurlarının, müziklerinin, seyirciye yaşattığı keyifli atmosferin yanı sıra potansiyelini mutfağa hapsetmiş bir kadının kendini keşfediş ve hayatının iplerini yeniden ele alışının hayranlık uyandıran öyküsünü anlatıyor.
Yeni Haberler