Beşiktaş Atatürk’ün İzinde!

Beşiktaş Atatürk’ün İzinde!

Atatürk, hayata gözlerini yumduğu Beşiktaş’ta anıldı...

Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2020 Çarşamba

Attığımız her adım senin izinde...
1881-193∞
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 82. yılında, hayata gözlerini yumduğu Beşiktaş’ta hatırasına uygun bir şekilde anıldı. Bu kapsamda hazırlanan anma programı sabahın erken saatlerinde Beşiktaş Anadolu Lisesi bahçesindeki resmi törenle başladı. Bu sene COVID-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen anma programı gün boyu devam etti. Belediye ekiplerimiz Koronavirüs tedbirleri kapsamında Dolmabahçe Sarayı’nın birçok noktasına hem dezenfektan yerleştirdi hem de stant kurarak ziyarete gelen vatandaşlarımıza maske ve eldiven dağıttı.

10 Kasım'da 
#9u5geçeDolmabahçede

Belediyemiz, 10 Kasım Salı sabahından itibaren gün boyu Dolmabahçe "Ağaçlı Yol"da Atamızın kendi sesinden konuşmalarını hoparlörden yayınladı. Atatürk’ü anma programının Anıtkabir ile eş zamanlı en önemli adresi olan Dolmabahçe Sarayı’nda ise özel bir anma töreni düzenlendi.

Dolmabahçe Sarayı önüne kurulan LED ekranlarda belediyemiz tarafından hazırlanan 10 Kasım’a özel videolar gösterildi. Saatler 09.05’i gösterdiğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği Harem Bölümü’ndeki 71 No.lu odadan canlı yayın yapıldı. Atatürk’ü anmaya gelen vatandaşlarımız, hem Dolmabahçe’ye hem de Barbaros Meydanı’na kurulan LED araçlardan canlı yayınları ve özel videoları izleyebildi. Belediye ekiplerimiz, Atamızı anmaya gelen vatandaşlara Dolmabahçe Sarayı önünde şapka ve bayrak dağıtımı yaparken Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın özel notu ile hijyen kurallarına uygun olarak hazırlanan anı eşyaları da Dolmabahçe Sarayı ziyaretçilerine sunuldu. Aynı zamanda 29 Ekim’de belediyemiz tarafından açılan Cumhuriyet ve Atatürk Fotoğraf Sergisi de Barbaros Meydanı’nda vatandaşlarımız tarafından gün boyu ziyaret edildi.

Türkiye’nin en çok dinlenen ulusal radyolarından Kafa Radyo, sabah 07.00’den itibaren Dolmabahçe'den 10 Kasım özel yayını yaptı. İlgiyle takip edilen radyo programcıları Nihat Sırdar, Güçlü Mete ve gazeteci Candaş Tolga Işık Dolmabahçe’deki anma törenini dinleyicilere aktardı. 

Bir süredir COVID-19 tedavisi evinde devam eden ve rahatsızlığı nedeniyle törenlere katılamayan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da 10 Kasım ile ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi:

"Her zaman geleceği kuran, ulusunu geleceğe taşıyan ve insanlığın medeniyet mirasına değeri ölçülemez katkılar sunan büyük kahramanlar vardır. İşte Gazi Mustafa Kemal Atatürk insanlığın büyük, ortak ve ölümsüz kahramanıdır. Değeri bütün insanlık tarafından her geçen gün çok daha iyi anlaşılan Büyük Atatürk’ü ebediyete uğurlayışımızın 82. yılında saygı, şükran ve minnetle anıyoruz. Yaşadığımız ülke ve dünya koşulları Atatürk’ün ne denli büyük bir devrimci, kahraman ve lider olduğunu her defasında ortaya koymaktadır. Yokluklar içinde bir ulus yaratmak, yokluklar içinde yeni bir toplum inşa etmek ve bütün saldırılara rağmen dimdik ayakta kalabilmek bu tarihi kişiliğin eseridir. Eserleri, devrimleri, fikirleri ile sonsuza kadar yaşayacak Büyük Atatürk’ün izinde Beşiktaş halkı ve Beşiktaş Belediyesi olarak ödün vermeden, yılmadan yürümeye kararlıyız. Geçmişte bu ülkeyi var eden ışık elbette bu ülkeyi sonsuza kadar taşıyacaktır. Atamızı sonsuz saygı ve özlemle anıyor, yolunda yürümenin onurunu yaşıyoruz."Foto Galeri


Yeni Haberler