Esenlik Hizmetimizle Komşularımızın Yanındayız!

Esenlik Hizmetimizle Komşularımızın Yanındayız!

Esenlik Hizmeti ile zamanlarının büyük bir bölümünü evde geçiren komşularımıza sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortam yaratmayı hedefliyoruz…

Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2020 Çarşamba

Belediyemizin 75 yaş üstü yalnız yaşayan, engelli ve dezavantajlı komşularımıza yardım ederek onların hayatlarını kolaylaştırmak adına kurduğu Esenlik Hizmeti Birimi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Esenlik Hizmeti ekiplerimizin sunduğu "Evde Temizlik - Hijyen Desteği", "Evde Kuaför" ve "Pratik Ev Düzenlemeleri" hizmetleri komşularımız tarafından hem ilgiyle karşılanıyor hem de takdir topluyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı Esenlik Hizmeti Birimi, öncelikli olarak 75 yaş üstü yalnız yaşayan Beşiktaşlıların zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri evlerinde sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortam yaratmayı hedefliyor. Bu kapsamda belediyemizin uzman personeli, komşularımıza COVID-19 önlemlerini de esas alarak hijyen standartlarına uygun bir şekilde evlerinde hizmet sağlıyor. Beşiktaş kentlilerimiz, 444 44 55 numaralı çözüm merkezinden randevu alarak bu hizmetlerden (hafta sonu hariç) ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Esenlik Hizmeti ekiplerimiz tarafından evi temizlenen Sevim Çokeker, aldığı hizmetten çok mutlu olduğunu dile getirerek: "Beşiktaş Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Ekipler evimde gerçekten de çok titiz bir temizlik çalışması yürüttü. Başkanımız Rıza Akpolat’a her zaman yaşlıların yanında olduğu için şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Esenlik Hizmetleri ekiplerimiz, 75 yaş üstü, yalnız yaşayan, engelli ve dezavantajlı komşularımızın ihtiyaçları doğrultusunda evlerini temizliyor; kişisel bakımlarını gerçekleştiriyor. Komşularımızın hayatını kolaylaştırmaya ve her adımda yanlarında olmaya devam edeceğiz." Foto Galeri


Yeni Haberler