Beşiktaş İyileşecek!

Beşiktaş İyileşecek!

Beşiktaş’ın yemyeşil parklarında buluşalım; birlikte iyileşelim…

Eklenme Tarihi: 09 Temmuz 2020 Perşembe

Müzikle, Sohbetle, Hareketle
Beşiktaş’ın parkları müzik ile neşeleniyor, spor ile hareketleniyor, ayaklarımız toprağa basarken açık hava sohbetlerine uzman psikologlar eşlik ediyor. Etkinlikler 3 Temmuz Cuma günü başladı...

Beşiktaş Belediyesi geçtiğimiz günlerde salgın sürecinde yeni bir aşamaya geçerek Beşiktaş’ta Stresle Mücadele Hareketi başlatmıştı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, bu hareketi sosyal medya hesaplarından şu sözlerle duyurmuştu: "Salgın sürecinde artık yeni bir aşamadayız. Şimdi Beşiktaş’ta ‘Stresle Topyekûn Mücadele Hareketi’ başlatıyoruz. Uzman psikologlarımızla özel bir program oluşturduk. Bu mücadeleyi hep birlikte veriyoruz; müzik, spor, gezi ve terapinin onarıcı etkisiyle hep birlikte iyileşeceğiz."

Uzun süre evlerimizde kaldığımız ve yeni yeni dışarı çıkmaya başladığımız bu süreçte tüm komşularımızın biraz rahatlamaya ve canlanmaya ihtiyacı var. Bu kapsamda komşularımızın moralini yükseltmek için Beşiktaş’ın parklarında keyifli etkinlikler düzenliyoruz.

Açık havada düzenlenen sosyal mesafeli etkinliklerimizde söyleşiler, müzik dinletileri, yoga ve benzeri spor faaliyetleri yapılıyor. Parklarımızda uzman psikologlarla bir araya gelen vatandaşlarımız daha sonra randevu alarak uzmanlarla online ya da yüz yüze görüşebiliyor. Uzman klinik psikologlarımız bu çalışmalarla salgın sürecinin yansımalarını en aza indirmeye çalışıyor.

• Etkinliklerimize sosyal mesafe kuralına uygun olarak katılımcı kabul edilmektedir.
• Parklarımızdaki yeşil alanda gerçekleşen spor faaliyetleri ve söyleşiler için kişisel hijyen kapsamında kendinize ait mat, minder ve havlunuzu getirmeyi unutmayın.

Parklarımızda Bu Hafta

Yeni Haberler