Beşiktaş’ın Önemli Noktalarına "Atık Maske ve Eldiven Kutusu" Yerleştirildi

Beşiktaş’ın Önemli Noktalarına "Atık Maske ve Eldiven Kutusu" Yerleştirildi

Doğru atık yönetimi uygulamasıyla; kamu kurumları, marketler ve aile sağlık merkezleri gibi ilçenin önemli noktalarına “Atık Maske ve Eldiven Kutusu” yerleştirildi...

Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2020 Salı

Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle doğru atık yönetimi uygulamasını hayata geçirdi. Belediye ekiplerimiz, kamu kurumları, marketler ve aile sağlık merkezleri gibi ilçede yoğunluk yaşanan önemli noktalara "Atık Maske ve Eldiven Kutusu" yerleştirdi.

Dünyada ve ülkemizde artış gösteren salgın kapsamında tüm kurumlar tedbirler alarak önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Uzmanlar, bu salgından korunmanın en önemli kriterlerinden birinin de maske ve eldiven kullanımı olduğuna dikkat çekiyor. Vatandaşlarımızın da bu uyarıları dikkate alması, ortak yaşam alanlarında maske ve eldiven kullanımını artırırken bu durum aynı zamanda tıbbi atık sorununun ortaya çıkmasına neden oluyor. Kullanılan maske ve eldiven atıklarının kontrolsüz şekilde atılması vatandaşların enfekte olma riskini artırabileceğinden belediyemiz ilçede farklı bir uygulama başlattı. Doğru atık yönetimi uygulamasıyla; kamu kurumları, marketler ve aile sağlık merkezleri gibi ilçenin önemli noktalarına “Atık Maske ve Eldiven Kutusu” yerleştirildi. Atık kutularına atılan tıbbi atıklar uygun şekilde depolandıktan sonra doğru yöntemlerle imha edilecek.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle maske ve eldiven atıklarının tıbbi atık kutularına atılması konusunda vatandaşların duyarlı olması gerektiğine değinerek yapılan çalışmayla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu: "Beşiktaş'ta kamu kurumları, marketler ve aile sağlık merkezlerine, tek kullanımlık maske ve eldiven atıklarının kaynağında ayrı toplanması için atık kutuları yerleştirdik. İstanbul'da bu uygulamayı en hızlı hayata geçiren belediyeyiz."
Foto Galeri


Yeni Haberler