Yurtlarımızı Sağlık Çalışanlarına Açtık!

Yurtlarımızı Sağlık Çalışanlarına Açtık!

Sağlık çalışanları Beşiktaş’ta belediyemize ait öğrenci yurtlarına yerleştirildi…

Eklenme Tarihi: 12 Nisan 2020 Pazar

Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ülkemizin zor zamanlar geçirdiği bu günlerde 185 yatak kapasiteli iki öğrenci yurdunu evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına tahsis etti. Başkan Rıza Akpolat’ın çağrısı sonrası 25 Mart’tan itibaren sağlık çalışanları yurtlarımızda ağırlanmaya başladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı en büyük mücadeleyi sağlık sektöründe çalışanlar veriyor. Bu mücadele kapsamında belediyemiz de Başkan Rıza Akpolat’ın önerisiyle Beşiktaş'taki yurtların kapılarını İstanbul'da evlerine gidemeyen ve salgın riskini en yüksek oranda yaşayan sağlık çalışanlarına açtı. Okulların tatil edilmesiyle boş kalan 185 kapasiteli iki öğrenci yurdumuz, 25 Mart tarihinden beri sağlık çalışanlarını misafir ediyor.

Özgecan Aslan Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda konaklayan İstanbul 112 doktoru Nusret Can Güngör, "Koronavirüs salgınına karşı verdiğimiz bu savaşta Beşiktaş Belediyesi bizim yanımızda oldu ve bize yurtlarını açtı" şeklinde konuşurken 112 sürücü personeli Mecit Atlı da belediyemize teşekkür ederek "Ailemize ve çevremize virüsün bulaşmasını engelledik" dedi.

Acil Tıp Teknisyeni Türkay Tandoğan ise "Burada her türlü ihtiyaçlarımız karşılanmakta ve kalacak yerimiz var. Günde iki öğün yemeğimiz geliyor. Her türlü temizlik ve dezenfekte çalışmaları yapılıyor; açıkçası kendimizi evimizdeymiş gibi hissediyoruz. Bu hizmetleri nedeniyle Beşiktaş Belediyesi’ne teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Rıza Akpolat: "Halk sağlığı için emek veren herkesin yanındayız"
Koronavirüs salgınının başlamasının hemen ardından sağlık çalışanlarının ve ailelerinin güvende olması için sürecin en başında, vakit kaybetmeden bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, "Toplam 185 kapasiteli iki yurdumuzu işte o kahramanlarımıza tahsis ettik. Halk sağlığı için fedakârca emek veren herkesin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.Foto Galeri


Yeni Haberler