Can Dostlarımızı Yalnız Bırakmıyoruz!

Can Dostlarımızı Yalnız Bırakmıyoruz!

Sokaktaki can dostlarımızın yanındayız…

Eklenme Tarihi: 06 Nisan 2020 Pazartesi

Koronavirüs’e karşı mücadele edilen bu zor günlerde Beşiktaş Belediyesi olarak can dostlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Ekiplerimiz, komşularımızdan gelen ihbarları değerlendirerek "Sokak Hayvanları Ambulansı" ile yardıma muhtaç sokak hayvanlarının yardımına koşuyor.

Koronavirüs (COVID-19) tüm dünyada hızla yayılmaya devam ederken sokak hayvanlarının hayatı da bu durumdan olumsuz etkilendi. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, salgın nedeniyle iş yerlerinin kapanması ve vatandaşların #EvdeKal çağrılarına uyması nedeniyle yeterli besin alamayan sokak hayvanlarına sürekli olarak mama, yem ve su takviyesi yapmaya devam ediyor. Ayrıca komşularımızdan gelen ihbarları da değerlendiren ekiplerimiz, 'Mobivet' Sokak Hayvanları Ambulansı ile can dostlarımızın yanına giderek uzman veteriner hekimler tarafından tedavi altına alınmalarını sağlıyor.

Evinin önünde beslediği can dostuna bakan bir Beşiktaş sakinimiz yardımlarından ötürü belediye ekiplerine teşekkür ederek duygularını şu şekilde ifade etti: "Beşiktaş Belediyesi de bu süreçte tam donanımlı hayvan ambulansıyla sokaktaki can dostlarına hizmet veriyor. Vatandaşlardan gelen ihbarları anında değerlendiren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri en kısa zamanda olay yerine giderek yardıma ihtiyacı olan hayvana müdahale ediyor. Tam donanımlı hayvan ambulansında müdahalede bulunulan sokak hayvanlarının tedavileri gerekli durumlarda Beşiktaş Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Kendilerine bu zor zamanlardaki hizmetlerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz."

Bütün komşularımıza yardım ettiğimiz bu günlerde sokakta yaşayan can dostlarımızı da unutmuyoruz diyen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Beşiktaş’ta sokak hayvanlarına hizmet veren özel ambulans ve nakil aracımız, yaralı, hasta ve acil yardıma muhtaç dostlarımızın imdadına yetişiyor. Salgın nedeniyle evlerinde kalan komşularımın gözü arkada kalmasın, canlarımız bize emanet."Foto Galeri


Yeni Haberler