Beşiktaş’ta Sömestir Çocuk Festivali Düzenlendi!

Beşiktaş’ta Sömestir Çocuk Festivali Düzenlendi!

Minik mucitler, yarıyıl tatilini Beşiktaş Sömestir Çocuk Festivali’nde geçirdi…

Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2020 Salı

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen çocukların eğlenirken öğrendiği “Sömestir Çocuk Festivali” sona erdi. 25-28 Ocak tarihleri arasında Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşen festivale çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da festivale katılarak çocukların heyecanına ortak oldu.

Beşiktaş Belediyesi, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ara tatile girmesiyle çocuklar için “Sömestir Çocuk Festivali” düzenledi. Festivalde çocuklar için bilim atölyelerinden film gösterimlerine, dokunduğunuz anda saçlarınızı dimdik yapan Dev Van De Graaff jeneratöründen uzayı keşiflerine imkan sunan Plenataryum’a kadar pek çok etkinlik gerçekleştirildi. Birbirinden ilginç ve yaratıcı deneylerin yapıldığı Bilim Partisi'nde ise çocuklar inanılmaz bir deneyim yaşadı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da çocuklarla birlikte atölyelere katılarak onların heyecanına ve mutluluğuna ortak oldu. Çocukların ara tatilini eğlendirici ve öğretici bir şekilde değerlendirmesi gerektiğini dile getiren Akpolat, şunları söyledi:

“Beşiktaş Sömestir Çocuk Festivali hepimiz için müthiş bir deneyim oldu. Beşiktaş'ı ‘Çocukların Kenti' haline getirme yolunda her gün bir adım daha ilerliyoruz. Bu çabamızın karşılığını görmek beni çok mutlu ediyor. Beşiktaş’taki tüm çocuklarımızın umutla büyümesi için çalışıyoruz.” Başkan Rıza Akpolat sözlerine söyle devam etti:

‘’Yarıyıl tatilinde çocuklarımız hem dinlenecekler hem de okuyacaklar. Bu anlamda çocuklarımıza dünya çocuk klasiklerinden oluşan bir set hazırladık ve onları dağıttık. Kültür merkezimizde de sömestir tatiline yönelik çeşitli etkinlikler hazırladık. Çocuklarımız buraya gelerek çok keyifli zaman geçiriyor. Onların keyifli görünmeleri açıkçası bu zor günlerde bizi mutlu ediyor. Beşiktaş’ta çocuklarımızı bilimle, kültürle, sanatla ve sporla buluşturacağız dedik. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Aynı zamanda yeni spor alanları tanımlayacağız. Çocuklarımız için Akat Mahallesi’nde bulunan bir spor tesisini devlet okullarımıza kazandırıyoruz. Onun da şu anda bir yüzme havuzu, bir jimnastik salonu ve içerisinde değişik fonksiyonlara sahip bir alanı var; burada devlet okulunda okuyan çocuklarımızın hizmetine açacağız.”

Foto Galeri


Yeni Haberler