Gazeteci Yazar Uğur Mumcu Beşiktaş’ta Anıldı!

Gazeteci Yazar Uğur Mumcu Beşiktaş’ta Anıldı!

Başkan Rıza Akpolat, Uğur Mumcu’yu anma törenine katıldı...

Eklenme Tarihi: 24 Ocak 2020 Cuma

Usta gazeteci yazar Uğur Mumcu, suikastinin 27. yıl dönümü kapsamında CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen törenle anıldı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da Uğur Mumcu Anıtı önünde düzenlenen anma programına katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş İlçe Başkanlığı, 24 Ocak 1993’te suikaste uğrayarak hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu için Beşiktaş'ta bulunan anıtı önünde anma programı düzenledi. Anma törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ünal Çeviköz, CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş CHP ilçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anma töreninin sonunda sevenleri Uğur Mumcu Anıtı'na kırmızı karanfiller bıraktı.

Törende konuşma gerçekleştiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, ''Olayın olduğu gün ben 11 yaşındaydım. O günü hiç unutmam. Biraz önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’yla birlikteydik. Yine faili meçhul bir cinayete kurban gitmiş Çetin Emeç’in evini ziyarete gittik. Oradan geliyoruz. Bu ülke çok yürekli yiğitler yetiştirdi. Çetin Emeçleri, Bahri Uçokları, Türkan Saylanları ve Uğur Mumcuları yetiştirdi. Onlar tek bir şey için mücadele ettiler. O da bağımsız adaletin var olduğu hakça, eşitçe yaşanabilecek bir dünya için hayatlarını feda ettiler. Biz de bu yoldan devam ediyoruz. Kendisi hukuk fakültesindeki eğitimini bitirdikten sonra insanlar sadece söylediklerinden değil, sustuklarından da sorumludur diyerek gazetecilik hayatına başladı. Dürüst, ahlaklı, namuslu, tam bağımsız Türkiye’yi görev aldığı bütün yerlerde dile getirdi. Bizim yolumuz da onların hayatlarını feda ettiği bu yoldan geçmek ve tam bağımsız Türkiye idealini devam ettirmek... Bunu bulunduğumuz bütün yerlerde korumak bizim temel sorumluluğumuzdur'' dedi.


Foto Galeri


Yeni Haberler