Başkan Rıza Akpolat Komşularını Ağırladı!

Başkan Rıza Akpolat Komşularını Ağırladı!

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaşlı komşularıyla bir araya gelmeye devam ediyor...

Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2020 Perşembe

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, katılımcı yerel yönetim anlayışı ile hareket ederek mahalle sakinleriyle Beşiktaş Belediyesi başkanlık katında bir araya geldi. Başkan Rıza Akpolat’a talep ve önerilerini ileten vatandaşlar, buluşmadan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Seçim döneminde yerel yönetimlerin aktif katılımcı bir anlayışla hizmet vermesi gerektiğini ifade eden Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, bu kapsamdaki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz yaz ayında Açık Mikrofon ve Halk Buluşmalarında mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Rıza Akpolat, söz verdiği gibi bugün de Konaklar, Levent, Nisbetiye, Akatlar, Etiler, Kültür, Arnavutköy, Bebek, Kuruçeşme, Mecidiye, Ortaköy ve Ulus mahalle sakinleriyle başkanlık katında görüştü. Vatandaşlar söz alarak talep ve önerilerini dile getirirken Başkan Rıza Akpolat da vatandaşlardan gelen istek ve önerileri dinleyerek tek tek not aldı. Belediye başkan yardımcıları başta olmak üzere birim müdürleri de toplantıya katılarak vatandaşları dinledi. Yapılan halk buluşmalarından duyduğu memnuniyeti dilen getiren vatandaşlar, demokratik ve şeffaf bir belediyecilik anlayışı sergilediği için Başkan Rıza Akpolat’a teşekkür etti.

"Beşiktaş’ta katılımcı anlayışı hayata geçirdik"
Buluşma öncesinde kısa bir konuşma yapan Başkan Rıza Akpolat, ilçede bulunan birçok kesimle görüştüklerini belirterek şunları söyledi:

"Biz her belediye meclisinden bir hafta önce ilçemizde bulunan siyasi partilerin ilçe başkanlarıyla, kent konseyiyle, site yöneticileri ve site müdürleriyle, muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Belediye meclisiyle ilgili bilgilendirmemizi yapıyoruz. Onların belediye meclisine olan katkılarını dinliyoruz. Katılımcı anlayışı orada hayata geçirdik. Açık mikrofon etkinlikleri yaptık, mahallelerimizin sorunlarını dinledik. Vatandaşlarımızın sorunlarını sıkıntılarını dinledik. Birçok soruna da bu sayede çözüm bulduk. Ufak tefek gibi görünen ama günlük hayatı zorlaştıran konularla ilgili büyük adımlar attık. Beşiktaş’ta yaşayan insanlarımızın yüzde 40’ı 60 yaş üzeri… Bununla ilgili bir takım hizmetlerin verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Gençler ve üniversite öğrencileriyle ilgili nasıl bir çalışma içindeysek, aynı zamanda 60 yaş üzeri vatandaşlarımız için de bu alanda onların sosyalleşebilecekleri, kişisel bakımlarını yapabilecekleri bir alanı da hizmete açacağız."

Yüzlerce kişiyi ağırlayan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 23 Ocak Perşembe günü Abbasağa, Cihannüma, Yıldız, Balmumcu, Gayrettepe, Levazım, Muradiye, Sinanpaşa, Türkali, Dikilitaş ve Vişnezade mahalle sakinleriyle bir araya gelecek.

Foto Galeri


Yeni Haberler