Rudin&Piricone

Rudin&Piricone

Fulya Sanat

Etkinlik Tarihi: 24 Nisan 2014 Perşembe

Beşiktaş Belediyesi’nin Fulya Sanat’ta gerçekleştirdiği klasik müzik konserleri kapsamında 24 Nisan akşamı dünyaca ünlü iki isim, sanatseverlerle buluşacak. Rus çellist Alexander Rudin ile İtalyan piyanist Antonio Piricone’nin birlikte sahne alacağı konserde; Beethoven, Debussy ve Hindemith eserleri, ikilinin kendine özgü yorumlarıyla seslendirilecek.

İki önemli isim bir araya geliyor
2009 yılında Amsterdam’da antik oda müziğinin en prestijli yarışması olan Van Wassenaer yarışmasında birincilik alan ve eleştirmenlerce uluslararası çağdaş müzik sahnesinde kendi kuşağının en ilginç ve heyecan verici yorumcularından birisi olarak nitelendirilen Piricone ve 1960 yılında Moskova’da dünyaya gelen, küçük yaşlarından itibaren kazandığı çok sayıda uluslararası ödülle üstün bir yetenek olarak anılan, çello virtüözü ve şef Alexander Rudin 24 Nisan akşamı Fulya Sanat sahnesinde sanatseverlere muhteşem bir müzik ziyafeti sunacak.

Tarih: 24 Nisan 2014, Perşembe
Yer: Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat
Saat: 20.00

Program:

L. v. Beethoven

Piano & Cello Sonata No. 2, Op. 5 No. 2
Adagio sostenuto ed espressivo
Allegro molto più tosto presto
Rondo. Allegro

C. Debussy

Cello&Piano Sonata
Prologue: Lent, sostenuto e molto risoluto
Sérénade: Modérément animé
Final: Animé, léger et nerveux

P. Hindemith

3 Pieces for Cello and Piano, Op. 8
Capriccio
Phantasiesrück
Scherzo


Biletler fulyasanat.org ve Fulya Sanat gişelerinden 15-20 liraya temin edilebilir. Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat konser biletlerinde; öğrenci, öğretmen, emekli, engelli ve 65 yaş üstü izleyiciler için %50 indirim uygulanmaktadır. İzleyiciler etkinlik sonunda Beşiktaş ve Taksim’e giden ücretsiz servislerden yararlanabilir.
Fulya Sanat gişe: (0212) 215 60 37

Yeni Etkinliker