Beşiktaş'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları!

Beşiktaş'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları!

Büyük Zafer'in 97. yılı Beşiktaş’ta coşkuyla kutlandı...

Eklenme Tarihi: 02 Eylül 2019 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi, Büyük Zafer'in 97. yıl dönümünü Zafer Yürüyüşü ve Ceza konseri ile kutladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, saat 19.00’da Zafer Yürüyüşü ile başladı. Balmumcu’dan başlayan, binlerce kişinin katıldığı coşkulu yürüyüş, Barbaros Meydanı’nda sona erdi. Yürüyüşün ardından Barbaros Meydanı’nda Ceza konseri gerçekleşti. Türk Rap Müziği’nin sevilen ismi Ceza, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında şarkılarını Beşiktaş’ta binlerce kişiyle birlikte söyledi.

Etkinliğe eşi Derya Akpolat ve çocuklarıyla birlikte katılan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da konser öncesinde bir konuşma yaptı: "Milli bayramlar en güzel Beşiktaş’ta kutlanır. 30 Ağustos’a giden yol 16 Mayıs 1919’da Beşiktaş’tan başladı. Beşiktaş İskelesi’nden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kartal İstimbotuna binip Bandırma Vapuru’na geçti ve 30 Ağustos ruhu buradan Beşiktaş’tan başladı. O yüzden Beşiktaş’ta sizlerle bu bayramları kutlamak çok özel ve çok güzel bizler için. Cumhuriyet'in yetiştirdiği tüm nesiller gibi bizim de en büyük görevimiz; Ulu Önder Atatürk’ün bize bıraktığı mirasa sımsıkı sarılmaktır. Bu vesileyle hepinizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum" dedi.

Başkan Akpolat daha sonra Büyük Zafer'in 97. yılında Beşiktaş’ta sahne alan Ceza’ya anlamlı bir hediye sundu. Akpolat, sıradan bir teşekkür plaketi ve çiçek vermek yerine Ceza’ya; İzmir ormanlarında çıkan yangın sonucu kaybedilen ormanlarımız için başlatılan kampanya kapsamında TEMA adına yapılan yüzlerce ağaç fidanı bağışının sertifikasını takdim etti. Akpolat, her bir fidanın önemine ve bu konuda bilinçlenmenin ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı.


Foto Galeri


Yeni Haberler