Bağımsızlık İçin İlk Adım Halk Koşusu

Bağımsızlık İçin İlk Adım Halk Koşusu

19 Mayıs 2013 Pazar günü 09:00’da Dolmabahçe-Bebek arasında koşulacak.

Etkinlik Tarihi: 19 Mayıs 2013 Pazar

BAĞIMSIZLIK İÇİN İLK ADIM HALK KOŞUSU”
   
Ülkemizin bağımsızlığı kavuşması adına Mustafa Kemal ve arkadaşlarının 16 Mayıs 1919’da Beşiktaş’tan başlattıkları mücadeleyi gelecek kuşaklara aktarmak için Beşiktaş Belediyesi bir dizi etkinlik düzenliyor. “Bağımsızlık İçin İlk Adım Halk Koşusu” da bu etkinliklerin yoğun bir katılım olan parçası.
   
İlki 2011 senesinde Beşiktaş - Arnavutköy arasında koşulan koşuya binlerce vatandaş katılmıştı. Bu yıl erkekler ve kadınlar kategorilerinde gençler ve 45+ dallarında yapılacak koşuya Atletizm Federasyonu, Girne Amerikan Üniversitesi, Damla Su, Fanatik, NTV Spor da katkı veriyor.
  
Yarışmanda ilk üçe giren vatandaşlara Bebek Parkı’nda Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal tarafından; birincilere İngiltere’de İngilizce dil eğitimi, ikincilere Türkiye’de istediği bir yabancı dilde kurs programı, üçüncülere de GAÜ Dance Academy Dans Sertifika Programı hediye edilecek.
    
19 Mayıs 2013 Pazar günü 09:00’da Beşiktaş - Arnavutköy arasından yapılacak “Bağımsızlık İçin İlk Adım Halk Koşusu”na katılmak için, 14-18 Mayıs 2013 tarihleri arasında;
  
• Ortaköy, Levent, Beşiktaş meydanlarında kurulacak stantlara,
• Beşiktaş Belediyesi’nin Nisbetiye Mahallesi’nde bulunan merkez binasına,
• Fulya Sanat ve Akatlar, Levent, Ortaköy kültür merkezlerinin gişelerine
başvurarak ücretsiz koşu numarası alınabilir.

Yeni Etkinliker