Beşiktaş Çocuk Korosu Yeni Seslerini Arıyor!

Beşiktaş Çocuk Korosu Yeni Seslerini Arıyor!

Beşiktaş Çocuk Korosu seçmeleri için başvurular başladı…

Eklenme Tarihi: 05 Eylül 2018 Çarşamba

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün onayıyla, Mart 2016’da kurduğumuz Beşiktaş Çocuk Korosu yeni seslerini arıyor…

Hayat boyu sürmesini düşündüğümüz bu projede amacımız; farklı okullarda okuyan müziğe yatkın çocukların önemli bir kurum altında bir araya gelerek kaynaşmalarını, temel müzik eğitimi almalarını, çok sesli koro kültürü ile beslenerek; güzel, yenilikçi ve öncü sanat işlerinde aktif olarak yer almalarını sağlamak, öte yandan onların sosyal hayatlarına katkı sağlamak ve sanat alanında güçlü bireyler yetiştirmektir.

Şimdi ise Beşiktaş Çocuk Korosu, 2004 -2011 yılları arasında doğan yeni seslerini arıyor. Beşiktaş Çocuk Korosu seçmeleri 16 Eylül 2018 Pazar günü saat 10.00’da Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası 5. katta yapılacaktır.

Seçmelere katılmak için son başvuru tarihi: 13 Eylül 2018 Perşembe

Genel Bilgiler ve Katılım Koşulları
• Koro, yetenek sınavında başarı gösteren çocuklardan oluşacaktır.
• Hedef; çok sesliliği mümkün olduğunca kısa zamanda sağlamak ve alanında en kaliteli topluluklardan birisi haline gelmektir.
• Koronun daimî bir şefi ve piyanisti olacaktır. Bununla birlikte zaman zaman ünlü besteciler, şefler ve virtüözler de konuk olarak katılacak ve katkı sağlayacaklardır.
• Koronun şehir içi, şehir dışı ve yurt dışı konserlere, festivallere, yarışmalara, televizyon programlarına katılması, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer alması, ses ve görüntü kayıtları yapması, gerektiği takdirde opera, bale, müzikal ve tiyatrolarda görev alması planlanmaktadır.
Sınava -2004-2005-2006-2007-2008-2009-2010-2011 yıllarında doğan çocuklar kabul edilecektir.
• Koro giriş sınavı için son başvuru tarihi 13 Eylül 2018 Perşembe'dir.
Sınav, 16 Eylül 2018 Pazar Günü, saat 10.00’da Beşiktaş Belediyesi Levent Binası 5. katta yapılacaktır. Seçmelere girecek olan öğrencilerin velilerinin, formu doldurup ıslak imzalı bir şekilde son başvuru tarihine kadar Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binasına teslim etmeleri gerekmektedir. Son başvuru tarihinden sonra getirilecek evraklar ve yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınav Katılım Formu İçin Tıklayınız.

Sınav İçeriği
• Piyanoda tek ses ve çift ses duyma.
• Ses aralığına bakma.
• Piyanoda verilecek melodiyi (a) veya (na) ile tekrar ettirme.
• Adaya alkışla verilecek olan ritmi yine alkışla tekrar ettirme.
• Bildikleri herhangi bir okul şarkısı, marş, türkü, vb. söyleme.

www.cocukkorosu.com

Yeni Haberler