Her Cuma Yeni Sinema: KUSURSUZLAR

Her Cuma Yeni Sinema: KUSURSUZLAR

Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu

Etkinlik Tarihi: 25 Nisan 2014 Cuma

Senaryosunu Emine Yıldırım'ın yazdığı ve Ramin Matin'in yönettiği "Kusursuzlar" 50. Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışmasında "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" ve " En İyi FİLMYÖN Yönetmen" ödüllerinin sahibi olurken 4. Uluslararası Malatya Film Festivalinde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülüne layık görüldü. Filmin başrollerini Esra Bezen Bilgin, İpek Türktan Kaynak, İbrahim Selim ve Mehmet Ali Nuroğlu üstleniyor.

25 Nisan 2014 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından yönetmen Ramin Matin ve yapımcı Oğuz Kaynak izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

“Her Cuma Yeni Sinema”, 2 Mayıs’ta Elfe Uluç’un “Aziz Ayşe” filmiyle devam edecek.

Filmin konusu:
30'lu yaşlarındaki iki kız kardeş, çocukken gittikleri Ege kasabasındaki yazlıklarına, bu sefer baş başa bir süre dinlenmeye ve kafa dinlemeye giderler. Anneannelerinin evine, eski odalarına yerleşen Lale ve Yasemin başta sorunsuzca sahile gidip gelen, iyi anlaşan kız kardeşler gibi görünseler de, ikisinin de içinde kopan fırtınalar çok geçmeden su yüzüne çıkacaktır. Aralarındaki gerilim yan komşu Kerim'in hayatlarına girmesiyle iyice su yüzüne çıkar. Beraber geçirdikleri süre boyunca, geçmişten gelen ve halen kanayan yaralar peşlerini bırakmayacaktır.

Kusursuzlar
Türkiye – 20013 - 95’
Tarih: 25 Nisan 2014
Saat:19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres:
Levent Kültür Merkezi
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71
Yeni Etkinliker