Her Cuma Yeni Sinema: EYLÜL

Her Cuma Yeni Sinema: EYLÜL

Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu

Etkinlik Tarihi: 04 Nisan 2014 Cuma

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta “Eylül” filmi izlenime sunuluyor. Asıl mesleği moda fotoğrafçılığı olan Cemil Ağacıkoğlu'nun ilk uzun metraj çalışması olan Eylül'ün başrollerini Turgay Aydın, Görkem Yeltan ve Elena Polyanskaya paylaşıyor.

4 Nisan Cuma saat 19.00 başlayacak olan gösterimin ardından filmin yönetmeni Cemil Ağacıkoğlu ve oyuncu Turgay Aydın izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

"Her Cuma Yeni Sinema" önümüzdeki hafta "Eve Dönüş Sarıkamış" filmi ile devam edecek.


Filmin Konusu:
Yusuf’un karısı Aslı (25) akciğer hastalığı yüzünden hastaneye yatırılmıştır. Bu içine kapanık kadın, kanser şüphesiyle ağır bir kötümserlik yaşıyordur. Aslı’nın ölüm korkusu ve yalnızlık duygusu öyle derindir ki kocası Yusuf’u kendi derdine ortak etmeyerek onun da başka bir yalnızlığa iter. Genç karı-koca, hastalık süreciyle birlikte birbirlerinden yavaş yavaş kopmaya başlar. Aralarındaki derin bağa rağmen birbirlerine ulaşamıyor gibidirler. Tam bu noktada Aslı’nın hastane odasını paylaştığı Elena (22) çıkar karşımıza. Elena ülkesinden uzakta yaşam mücadelesi veren, acımasız insanların eline düşmüş, talihsiz bir kadındır. Zaten hastaneye yatış sebebi, birlikte olduğu adam tarafından şiddet gördüğü içindir. Aslı ile hastanede geçirdiği iki günden sonra, kendi yoluna devam eden Elena, bir iki günden sonra Yusuf’un tekrar karşısına çıkar. Çok güç durumda kalmıştır ve Yusuf’tan başka arayacak kimsesi yoktur.

Eylül
Türkiye – 2011 - 90’
Yönetmen ve Senaryo: Cemil Ağacıkoğlu
Görüntü Yönetmeni: Ali Olcay Gözkaya
Kurgu: Taner Sarf
Müzik: Doğan Duru
Oyuncular: Görkem Yeltan, Turgay Aydın, Elena Polyanskaya, Serkan Keskin, Mete Dönmezer, Ayten Uncuğlu
Yapım: Türker Korkmaz
Tarih: 4 Nisan 2014
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres:
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71
Yeni Etkinliker