Sağlık Hizmetleri

Beşiktaş Belediyesi, sağlıklı bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak ve vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için tüm Beşiktaşlılara ücretsiz poliklinik hizmetleri, psikolojik destek, Evde Bakım ve Sosyal Destek Hizmeti ve Ambulans hizmeti veriyor.

65 yaş üstü semtlilerimiz ve engelli vatandaşlarımız için fizyoterapi hizmetimiz başladı. Ayrıntılı bilgi için 444 44 55'i arayabilirsiniz. 

Sağlık problemi yaşayan semtlilerimiz, ihtiyaç duydukları her an 444 44 55’i arayarak hizmetlerimizden ücretsiz yararlanabilir.Ambulans Hizmetleri
Acil Yardım Ambulansımız acil durumlarda hastaya ilk müdahaleyi yerinde gerçekleştiren ve gerektiğinde hastanın tam teşekküllü bir hastaneye naklini sağlar.
Ambulans Nakil Aracı ise, sedyeyle taşınmak zorunda olan vatandaşlarımızı evden sağlık birimine, sağlık biriminden sağlık birimine, sağlık biriminden eve taşır.
Devamını okumak için tıklayınız.


Poliklinik Hizmeti
Ayakta muayene, tetkik, teşhis ve tedavi hizmetlerinin verildiği ücretsiz poliklinik hizmetidir.
Polikliniklerimizin adres bilgilerini öğrenmek için tıklayınız.


Evde Kişisel Bakım ve Muayene
65 yaş üstü semtlilerimize yönelik hekim, hemşire ve hastabakıcı tarafından verilen hastanın evinde muayenesi, tıbbi değerlendirmesinin ve her türlü kişisel bakımın yapılması amacıyla sunulan hizmettir.
Devamını okumak için tıklayınız.


Psikolojik Danışmanlık Hizmeti
Halkın psikolojik sorunlarına yönelik destek sağlamak, insanların ekonomik, sosyal ve kültürel bunalımlarına çözüm bulmak amacıyla ihtiyaç sahibi Beşiktaşlılara ücretsiz verilen hizmettir.
Devamını okumak için tıklayınız.


Fizyoterapi Hizmeti
“Evde Fizyoterapi Hizmeti” Beşiktaş ilçe sınırları içinde yaşayan engelli, 65 yaş üstü evden çıkmakta zorlanan ve fizyoterapi desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için sağlık destek hizmetidir. Yatağa bağımlı yaşayan yaşlı veya genç kişilerin sağlıklarını koruyabilmeleri için uzman gözetiminde fizyoterapi görmeleri çok önemlidir.
Devamını okumak için tıklayınız.


Aile Danışmanlığı

Ailenin ve aile bireylerinin refah, mutluluk ve bütünlüğünü güçlendirmek amacıyla, bireylerin aile içi ilişkileri ve ailenin her türlü işlevinin yerine getirilmesiyle ilgili sorunları önleme ve çözme kapasitelerini geliştirmek amacıyla verilen danışmanlık hizmetidir.
Devamını okumak için tıklayınız.


Diyetisyen Desteği
Sosyal belediyecilik anlayışı içinde halkın beslenmeden kaynaklanan sağlık sorunlarını çözme amacı ile Beşiktaş’ta yaşayan herkese sağlanan ücretsiz Diyetisyen Desteği hizmetidir.
Devamını okumak için tıklayınız.


Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Beşiktaş’taki ilköğretim okullarında okuyan çocuklar, belediyemizin servisleriyle okuldan alınarak polikliniğimize getiriliyor. Çocuklar önce eğitim odasına alınarak “ağız ve diş sağlığı”, “sağlıklı beslenme” konularında eğitim alıyor. Ardından çocukların muayeneleri tamamlanıp gerekli görülen durumlarda panoramik röntgen görüntüleri alınarak bir tedavi planı oluşturuluyor.
Devamını okumak için tıklayınız.


Sağlıklı Yaşam Merkezi
Beşiktaş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde toplumda obezite tehlikesine yönelik çalışmalar yapılıyor. Bir spor salonunun da yer aldığı merkezimizde hemşire, diyetisyen ve spor eğitmeni görev yapıyor.
Devamını okumak için tıklayınız.


7/24 Online Tıbbi Danışma Hizmeti
Beşiktaş’ta yaşayan vatandaşlarımız doktorlarına artık bir tık uzaklıktalar. Sağlık sorunları uygun zamanı size sormadan karşınıza çıkabilir. Doğru doktoru istediğiniz anda bulmak ve randevu almak çok zor olabilir. Artık doktorunuza danışacağınız konuları online ve yüz yüze olarak evinizden, iş yerinizden ya da tatildeyken yapabilirsiniz.
Devamını okumak için tıklayınız.


Gönüllü Test ve Danışmanlık Merkezi
Beşiktaş Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezimizde yer alan Gönüllü Test ve Danışmanlık Merkezimizde hafta içi her gün 9.30 - 16.30 saatleri arasında HIV/AIDS konusunda isim vermeden bilgi ve danışmanlık hizmeti verilmekte ve ücretsiz HIV testi yapılmaktadır.
Detaylı bilgi ve iletişim için tıklayınız.


65 + Yaşam Ofisi
65 yaş üstü her bireye sağlıklı ve aktif yaşlanma, demanstan korunma, yaşlılık hakları, kurum bakımı, belediye hizmetleri gibi konularda bilgi ve danışmanlık hizmeti veren, 65 yaş üstü bireylere yönelik projeleri koordine eden ve yeni projeler üreten bir ofistir. 
Detaylı bilgi ve iletişim için tıklayınız.


Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları
Beşiktaşlı komşularımız, "Semt Kart" ile Beşiktaş'taki anlaşmalı sağlık kuruluşlarında geçerli özel indirimlerden yararlanabilir. İndirimli sağlık kuruluşlarını görüntülemek için tıklayınız.

İndirimler hakkında bilgi almak için 444 44 55'i arayabilirsiniz.
Semt Kart hakkında detaylı bilgi ve başvuru için: semtkart.besiktas.bel.tr