Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit

Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit

Etkinlik Tarihi: 16 Kasım 2011 Çarşamba

 
Beşiktaş Belediyesi’nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’yle ortaklaşa düzenlediği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliği 3. yaşına giriyor. Etkinlik kapsamında her çarşamba saat 19:00’da Levent Kültür Merkezi’nde belgeseller gösterilecek. Gösterimin ardından belgeselin yönetmeni ve bir gazetecinin katılacağı söyleşi bölümü yer alacak.
 
Etkinlik 16 Kasım 2011 Çarşamba günü saat 19:00’da İsrail yapımı “Vadinin Üstündeki Köprü” belgeselinin gösterimiyle başlayacak. Gösterimler Haziran 2012’ye kadar devam edecek.
 

6 Haziran 2012

BİR AYDINLIK ADAM: REFİK AHMET SEVENGİL

Yönetmen:
Mehmet Eryılmaz

Türkiye / 53’ / Türkçe

 

Belgesel; yazar, tiyatro tarihçisi, gazeteci, radyocu, öğretmen ve müzik adamı Refik Ahmet Sevengil’in hayatı tüm yönleriyle gün ışığına çıkarıyor.

 

13 Haziran 2012

ALAMANYA ALAMANYA

Yönetmen:
Sema Korver, Ayla Karlı Tezgören

Türkiye  / 2011 / 52’ / Türkçe

Türkiye ile Almanya arasında imzalanan İşçi Göçü Antlaşması’nın 50. yılı nedeniyle çekilen belgesel, entegrasyon ekseninde aidiyet, kimlik, ekonomi ve eğitim konularını değerlendiriyor.

 

20 Haziran 2012

KORKU (TEKRAR)

Yönetmen:
Michiel van Erp

Hollanda / 2009 / 86’/ Flamanca, Türkçe altyazılı

 

Korku, Amsterdam’da endişe içinde yaşayanların hikâyesini konu alıyor. Bugün Hollanda’da psikolojik kaygılarla baş edenlerin ve tedavi gereksinimi duyanların sayısı gitgide artıyor. Film, bu insanların arasından birkaç kişinin hayatlarına devam etmek için boğuşmaları ve kalabalık kosmopolit şehir içerisinde nasıl yaşadıklarını gösteriyor.

Yeni Etkinliker