“Ben, Sen, O…” Belgesel

“Ben, Sen, O…” Belgesel

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 30 Ekim 2013 tarihinde Zeynep Oral’ın yönettiği “Ben, Sen, O…” gösterildi.

Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2013 Pazartesi

“BEN, SEN, O…”

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”in bu haftaki konusu trans bireylerin karşılaştıkları baskı ve şiddet… Zeynep Oral’ın yönettiği “Ben, Sen, O…” isimli belgesel 30 Ekim 2013 tarihinde Levent Kültür Merkezi’nde gösterildi…

Beşiktaş Belediyesi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl beşinci sezonuna giren “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 30 Ekim 2013 tarihinde Zeynep Oral’ın yönettiği “Ben, Sen, O…” gösterildi.

Trans bireylerin yaşadığı baskı, şiddet ve adaletsizliklere odaklanan belgesel geçen yıl düzenlenen 49. Uluslararası Altın Portakal Film Yarışması’nda “en iyi ilk belgesel” ödülünü kazandı.

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” 6 Kasım 2013 tarihinde İnan Temelkuran ve Kristen Stevens’in yönettiği “Siirt’in Sırrı” belgeseliyle devam edecek.


“BEN, SEN, O…”
30 Ekim 2013, 19:00
Levent Kültür Merkezi
Onat Kutlar Sinema Salonu
2012/Belgesel/17’45’’/HD/Renkli/Türkiye

Yönetmen: Zeynep Oral
Senaryo: Zeynep Oral
Oyuncular: Selma Özen, Demet Yanardağ
Müzik: Hurinur Oral
Kurgu: Devrim Taban
Yapım: Yaşar Üniversitesi

Belgesel hakkında
Trans bireylerin karşılaştıkları baskı, şiddet ve adaletsizlikleri konu alan “Ben, Sen, O…” filmi Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği’nde trans hakları savunuculuğu da yapan Demet Yanardağ ile Selma Özen‘in hayatından kesitler sunuyor.

Yönetmen hakkında
“Ben, Sen O…”,  Zeynep Oral’ın ilk belgesel filmi. 1989 yılında Ordu’da doğan Oral, ilk ve orta öğretimini burada tamamlamıştır. Lisans eğitimini İzmir’de Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema bölümünde aldıktan sonra halen Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Film Tasarımı Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimi almakta ve aynı zamanda Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Film Tasarımı Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Oral’ın “Ben, Sen, O…”nun dışında “Teker”, “Durak” ve “Mutlu Aile Pozları” isimli üç filmi daha bulunmaktadır.

Yeni Duyurular