Dikilitaş Semt Evi

 
Dikilitaş Semt Evi, 11 Mart 2008 tarihinde Beşiktaş Belediyesi tarafından kuruldu. Dikilitaş ve çevresindeki mahallelere hizmet veren semt evinde çocuklar ve yetişkinler için eğitim kursları veriliyor. Aynı zamanda tüm Beşiktaşlılar semt evindeki sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabiliyor.

Eğitim Kursları
Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi ile yürütülen eğitim kurslarında 18 yaş üstü yetişkinler için bilgisayar, ingilizce, ispanyolca, etkili iletişim, cilt bakımı ve makyaj, yaratıcı drama, ahşap boyama ve takı tasarımı kursları bulunuyor. Yaz aylarında bu programa ek olarak çocuklar için bilgisayar, ingilizce, matematik gibi dersler ekleniyor. Kurslara katılan Beşiktaş kentlilerine kurs bitiminde katılım sertifikası veriliyor. Kurslar Beşiktaş'ta oturan herkese açık ve ücretsiz.


Sağlık Hizmetleri
Dikilitaş Semt Evi’nde bir doktor, bir psikolog, iki hemşire, iki hasta bakıcı, üç "Evde Sosyal Destek Aracı" bulunuyor. Evde Sosyal Destek Araçları'nın görevi evlerinden çıkamayan hastaların muayenelerini yaparak tedavilerini gerçekleştirmek. Araçlarda bir doktor, bir hemşire ve bir şoför görev yapıyor.

Dikilitaş Semt Evi eğitimden sağlığa, psikolojik destekten el becerisi kurslarına kadar her türlü alanda hizmet vermeye devam ediyor. Semt Evi, yıl boyunca haftanın her günü hizmet veriyor.

Dikilitaş Semt Evi Krokisi