Aşevi

Beşiktaş Belediyesi Aşevi

Belediyemize bağlı Aşevi, Beşiktaş'taki 23 mahallemizdeki 650 haneye sıcak yemek ulaştırarak ihtiyaç sahibi komşularımızın yanında oluyor. Aşevi personelimiz tarafından özenle hazırlanan yemekler, uzman ekibimiz tarafından denetlenerek dağıtıma hazır hale getiriliyor.

Bulaşıkhane, hamur hazırlık, et hazırlık, tavuk hazırlık, salata hazırlık ve paketleme olmak üzere farklı hazırlık odaları bulunan aşevimizdeki tüm işlemler belediyemiz bünyesindeki profesyonel ekip tarafından gerçekleştiriyor. Uzman gıda mühendislerimiz tarafından ihtiyaç sahiplerinin sağlık durumuna göre kalori miktarı belirlenerek dağıtıma hazır hale getirilen birbirinden leziz yemekler yine aşevimiz bünyesindeki aşçılar tarafından hazırlanıyor.

Aşevi mutfağında dört adet soğuk hava deposu, bir kuru gıda deposu, sekiz adet yer ocağı, iki adet konveksiyonel fırın, bir adet döner makine bulunuyor. Ambalaj kapatma makinesi ile el değmeden saatte 1500 adet, yüksek sıcaklık ve basınç etkisiyle paketleme yapılıyor.

Aşevimiz bünyesinde öğrenci yurtları, kreşler, taziye evleri, duraklar ve ihtiyaç sahibi komşularımıza da çorba dağıtımı gerçekleştiriliyor.