Park ve Bahçeler Projeleri

Sanatçılar Parkı Revizyonu
Akat Mah. Tepecik Yolu Sok.
Proje Detayları

Parkta yeşil alan kullanımını arttırmak için sanat meydanında yer alan sert zemin ve dikey sütunlar yıkılmıştır. Yıkım sonrası toprak düzenlemesi, çim serimi yapılarak meydan kullanımına elverişli olarak düzenlenmiştir. Amfi ahşapları yenilenerek değiştirilmiştir. Havuz motorları havuzun altına alınacak şekilde tesisatı yapılmış olup, havuzun iç kaplaması ve bordür taşları değiştirilmiştir. Park içerisinde bulunan salıncak korkulukları değiştirilmiş olup, elektrik direği kablosu çekilmiştir, engelli rampası onarımı yapılmıştır, su ve elektrik arızası giderilmiştir, kamera hatlarının yenilenmesi üzerine kazı çalışmaları yapılmıştır.

İkinci revizyon kapsamda parktaki tüm sert zeminler ve harpuştalar değiştirilmiş, çocuk oyun grupları, elektrik ve sulama tesisatı yenilenmiştir. Yeşil alan düzenlenerek çim serimi yapılmış olup kent mobilyaları onarılmıştır.


Birlik Parkı Revizyonu
Nisbetiye Mah. Birlik Sok.
Proje Detayları

- Parkın revizyonu yapılmıştır. Bu kapsamda;
- Mevcut parktaki tüm sert zeminler, çocuk oyun grupları, fitness grupları, güvenlik kulübesi ve benzeri alanların sökümü yapılmıştır.
- Parkta projeye uygun şekilde tüm sert zeminler yeniden yapılmıştır. Çocuk oyun grubu zemini için kauçuk serilmiş ve yeni oyun grupları monte edilmiştir. Yeni kondisyon alanı yapılmıştır.
- Köpek gezdirme alanı yapılmıştır.
- Oturma duvarları oluşturulmuştur.
- Kuru havuz imalatı yapılmıştır.
- Banklar ve çöp kutuları monte edilmiştir.
- Sulama ve aydınlatma tesisatı yapılmış ve aydınlatma direkleri monte edilmiştir.
- Tüm yeşil alanlara toprak serilerek tesviyesi yapılmıştır.
- Bitkilendirme yapılarak rulo çim serilmiştir.
- Çocuk oyun alanı, fitness alanı ve köpek gezdirme alanı etrafına korkuluk yapılmıştır.
- Engelli uyumu için sert zeminlerin üzerine engelli uyarı levhaları monte edilmiştir.
- Mevcut merdivenin yanına korkuluk yapılmıştır.


Âşık Veysel Parkı Yapımı
Balmumcu Mah. Barbaros BulvarıProje Detayları

Balmumcu Mahallesi’nde bulunan Morbasan Sokak Parkı yeşil alanı 700m² tasarlanarak park alanı oluşturulmuştur. Bu kapsamda toprak alan hazırlanarak sert zemin oluşturulup, yeşil alan düzenlenerek bitki dikimi ve çim serimi yapılmış, elektrik ve sulama tesisatı yenilenmiş, kent mobilyaları yerleştirilmiştir.