Kan Bankası

Sevgili Beşiktaşlılar

Belediyemizin oluşturduğu kan bankası veri tabanı, kimin uygun kan sahibi olduğunun, nasıl ulaşılabileceğinin kolayca bulunabileceği bir zemin sağlamaktadır. Kaza ya da hastalık gibi acil durumlarda en kısa sürede ulaşılması gerekebilecek ve hayati önem taşıyan bu bilgiler Beşiktaş Belediyesi veri tabanında saklanarak acil durumlarda ihtiyaç sahibi Beşiktaşlılarla paylaşılacaktır.

Bu en çok ihtiyaç duyulan anda çaresizlik ve panik yaşanmasını engelleyecek, vatandaşlarımız arasında hayati bir dayanışma ve "kan kardeşliği" kapısını açmış olacaktır.

Bu nedenle tüm Beşiktaşlıları kan grupları ve iletişim bilgileri ile ilgili bilgileri belediyemizle paylaşmaya davet ediyoruz. Unutmayınız ki herkesin bir gün acil kana ihtiyacı olabilir ve bu dayanışma Beşiktaşlılar arasındaki bağların güçlenmesine de ayrıca bir katkı verecektir.

Kan ihtiyacınız halinde ise, 444 44 55 numaralı Çözüm Merkezimize 7/24 ulaşıp talebinizi iletebilirsiniz.

Çözüm Merkezi yetkililerimiz, kan bankası veri tabanımızdan bağışçı bilgilerini araştırıp, uygun bağışçılarımızın bilgilerini en kısa sürede tarafınızla paylaşacaktır. Bu insani göreve katılmak ve ihtiyaç halinde bilgi sorgulamak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Kan bağışında bulunan vatandaşlarımız, ihtiyaç sahiplerinin ya da çözüm merkezinin bilgilerine ulaşabilme hakkını kabul eder. Kişisel bilgileriniz gizlilik prensiplerine uygun olarak saklanmakta olup, sadece ihtiyaç halinde sizinle irtibata geçilecektir.


Başvuru Formunu doldurmak için tıklayınız.