Ulus Meyve Bahçesi Açıldı!

Ulus Meyve Bahçesi Açıldı!

Yeşile özlem duyanlar için yepyeni bir sığınak…

Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2014 Cumartesi

Beşiktaş Belediyesi tarafından Ulus’tan Ortaköy vadisine inen 30 bin metrekarelik bir alanda kurulan “Ulus Meyve Bahçesi” 8 Şubat 2014 Cumartesi günü açıldı. 4 bin meyve ağacı bulunan bahçede vatandaşlar meyveleri dalından koparıp yiyebilecek.

Ulus Adnan Saygun Caddesi ve Ortaköy Ambarlıdere Yolu arasında yer alan Meyve Bahçesi’nin açılışı 8 Şubat Cumartesi sabahı 10.30’da gerçekleşti. Güvenç Dağüstün, Kürşat Başar ve Burçin Büke’nin bir konser verdiği açılış töreninde, jonglör gösterileri, canlı heykeller, brunch, meyve ikramları ve birbirinden ilginç sürprizler vardı.

Çocuklar ve gençler için bir ilk olacak.

Beşiktaş Belediyesi tarafından yapımına 2010 yılında başlanan 30 bin metrekareye kurulu Meyve Bahçesi’nde bugüne kadar bin 682 adet ağaç, iki bin 265 adet çalı dikildi. Laz kirazı, karayemiş, incir, hünnap, akdut gibi toplam 28 farklı türde meyvenin bulunduğu bahçe için Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal şöyle konuştu: “Metropolde büyüyen çocuklar ve gençler ilk defa burada dalından meyve koparıp yeme imkânı bulacak ve daha önce görmedikleri meyvelerle tanışacak.”

Meyve Bahçesi’nde her şey düşünülmüş.

Meyve Bahçesi’nde yeşil alanların haricinde basketbol sahası, çocuk parkı, seyir terasları, yürüyüş yolları ve bir de kafe yer alıyor. Vatandaşlar burada doğayla iç içe vakit geçirirken aynı zamanda Beşiktaş Belediyesi’nin her yıl düzenlediği Uluslararası Heykel Sempozyumu’nda yapılan heykelleri de görme imkânı bulabilecek. Meyve Bahçesi’nin en önemli özelliklerinden biri de eğimli bir arazi üzerinde yer almasına rağmen tamamen engelli kullanımına uygun olarak tasarlanmış olması.Ulus Meyve Bahçesini tanıtın filmini izlemek için lütfen tıklayınız
Yeni Haberler